Serbijas basketbolisti ceturtdaļfinālā izdzēš Lietuvas cerības uz Pasaules kausa medaļām

Uzvaru sērija Pasaules kausa finālturnīrā otrdien pārtrūka Lietuvas basketbola izlasei, kas ceturtdaļfinālā ar 68:87 piekāpās Serbijas valstsvienībai un izstājās no cīņas par medaļām. Dienas otrā ceturtdaļfinālā ASV izlase ar 100:63  pārliecinoši uzveica itāliešus.

(papildināts ar ASV uzvaru pār Itālijas izlasi)
Serbi pusfinālā tiksies ar Kanādas un Slovēnijas spēles uzvarētājiem, kas kļūs zināmi trešdien. Savukārt Lietuvas izlasei iespējamais maksimums turnīra turpinājumā būs 5. vietas sasniegšana.

Veiksmīgāk nospēlējot otrās ceturtdaļas beigu pusi, Serbijas basketbolisti puslaiku noslēdza ar 11 punktu pārsvaru (49:38), bet trešajā ceturksnī teju jau izšķīra cīņas iznākumu, panākot 18 punktu vadību (73:55). Pēdējās ceturtdaļas sākumā rezultāta starpība pārsniedza 20 punktu atzīmi.

Lietuvas un Serbijas spēles epizodes

Bogdans Bogdanovičs uzvarētājiem guva 21 punktu, savukārt Lietuvas izlasē rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Tads Sedekerskis.

Lietuvieši iepriekš uzvarēja visās piecās līdzšinējās spēlēs grupu kārtā, turpretim Serbijas izlase vienīgo neveiksmi cieta pret Itālijas basketbolistiem. Lietuvai tikai vienu reizi ir izdevies aizsniegties līdz Pasaules kausa medaļām, 2010. gadā Turcijā izcīnot bronzu.

Vēl pārliecinošāk pusfinālu sasniedza ASV izlase, kas jau pirmajā puslaikā pārsniedza 20 punktu pārsvaru (46:24), bet trešajā ceturtdaļā amerikāņi jau bija guvuši divreiz vairāk punktu nekā pretinieki (73:36).

Itālijas un ASV spēles epizodes

Amerikāņiem uzvarā 24 punktus nodrošināja Mikals Bridžess.

Latvijas valstsvienība ceturtdaļfināla spēli pret Vāciju aizvadīs trešdien. Atkarībā no panākumiem ceturtdaļfinālā latviešu turpmākie pretinieki būs Itālijas un ASV mača uzvarētāji vai zaudētāji.

Vietu ceturtdaļfinālā Latvijas basketbolisti nodrošināja svētdien ar uzvaru grupas kārtas izskaņā pār Brazīlijas valstsvienību. Pasaules kausā astoņas spēcīgākās komandas izspēlēs visu vietu sadalījumu, tādēļ turnīrs turpināsies arī ceturtdaļfinālu zaudētājiem.

KONTEKSTS:

Pasaules kausa finālturnīrā pirmoreiz startēja 32 valstsvienības, un Latvijas izlase ir debitantes statusā. Četru grupu komandas spēlēja Filipīnās, bet pa astoņām vienībām – Japānā un Indonēzijā. Finālturnīrs noslēgsies ar finālu svētdien, 10. septembrī, Filipīnu galvaspilsētā Manilā.