Latvijas smailīšu un kanoe ekipāžas pasaules čempionātā netiek galvenajos finālos

Četras Latvijas smailīšu un kanoe ekipāžas ceturtdien pasaules čempionātā Milānā, Itālijā, pārvarēja priekšsacīkstes, taču pusfinālos netika pietiekami augstu, lai iekļūtu galvenajos finālos, kas pavērtu labas izredzes iegūt olimpiskās ceļazīmes, liecina organizatoru informācija.

Vistuvāk galvenajam finālam tika kanoists Dagnis Iļjins 1000 metru distancē, kur viņš savā braucienā bija trešais deviņu dalībnieku konkurencē. Galvenajā finālā iekļuva arī viens trešās vietas īpašnieks, taču Iļjins bija lēnākais no četriem pusfināla braucienos trešajā pozīcijā finišējušajiem airētājiem, līdz ar to nonākot B finālā, kur varēs pretendēt uz 10.vietu kopvērtējumā.

Smaiļotāju divnieks Deniss Volkovs/Aleksejs Rumjancevs 200 metru distances pusfinālā savā braucienā mērķa līniju šķērsoja sestie un arī kļuva par B fināla dalībniekiem.

Kanoists Rahmats Stromanis savā pusfinālā 200 metros finišēja septītais un sacensību turpinājumā varēs startēt C finālā, pretendējot uz 19.vietu.

Neolimpiskajā 500 metru distancē Latvijas kanoe divnieks Antons Knesis/Mārtiņš Burkovskis pusfinālā ierindojās 7.vietā un cīņu turpinās B finālā.

Pusfinālu neizdevās sasniegt smaiļotājai Danielai Kondratovai, kura 500 metros priekšsacīkstēs savā braucienā finišēja astotā.

Pasaules čempionātā sadalīs lielāko daļu olimpisko ceļazīmju, taču smaiļotājiem un kanoistiem iespēja pacīnīties par iespēju nākamgad doties uz Rio būs arī kontinentālajās kvalifikācijas sacensībās. Katrā laivu klasē pasaules čempionātā tiesības startēt olimpiskajās spēlēs nodrošinās sešas līdz 10 ekipāžas.

Latviju pasaules čempionātā, kas Milānā ilgs līdz svētdienai, pārstāv kopumā 14 sportisti.