Akmens Eiropas spēlēs izcīna bronzas medaļu smaiļošanā 200 metru distancē

Latvijas smaiļotājs Roberts Akmens piektdien izcīnīja bronzas medaļu Eiropas spēļu finālā 200 metru distancē.

(papildināts ar Roberta Akmeņa teikto)
Akmens finālā distanci beidza 37,189 sekundēs.

Viņš piekāpās vien portugālim Mesiasam Baptistam (36,845) un zviedram Peteram Menningam (37,179).

Roberts Akmens par bronzas startu Eiropas spēlēs
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Akmens pēc bronzas finiša atzina, ka ir nedaudz arī bēdīgs, jo ļoti gribējis uzvarēt, taču svarīgi bija izcīnīt medaļu. Daudz spēka Akmenim prasīja arī iepriekš starts četrinieku ekipāžā, tādēļ viņš pat bija nedaudz izbrīnīts, ka atradās spēki cīņai par uzvaru.

"Perfekti paņēmu startu un mēģināju vienkārši turēt līdz galam," sarunā ar Latvijas delegācijas preses pārstāvi teica Akmens.

Jau ziņots, ka trešdien Akmens priekšbraucienā sasniedza labāko laiku (34,704 sekundes) un kvalificējās finālam.

Pirms bronzas medaļas izcīnīšanas Akmens četrinieku finālā kopā ar Kārli Dumpi, Alekseju Rumjancevu un Aldi Artūru Vildi Eiropas spēļu finālā 500 metru distancē izcīnīja astoto vietu, apsteidzot Lietuvu.

Distanci četrinieks veica minūtē un 21,758 sekundēs.

Uzvaru ar rezultātu minūte un 19,964 sekundes izcīnīja Spānija, otro vietu ieņēma Ukraina (1:20,500) un trešo - Serbija (1:20,800).

Astoto vietu 200 metru smaiļošanā izcīnīja Madara Aldiņa, kura distanci veica 42,834 sekundēs, apsteidzot ukrainieti Dianu Ribaku.

Uzvaru izcīnīja dāniete Emma Jergensena (40,106), otrā bija serbiete Milica Novakoviča (41,006) un trešā - portugāliete Fransiska Laja (41,058).

Aldiņai finālā neizdevās iekļūt 500 metru distancē, ieņemot pēdējo vietu deviņu sportistu konkurencē. A finālā iekļuva trīs ātrākās katra no diviem pusfināliem dalībnieces, bet B finālā - ceturtās līdz septītās vietas īpašnieces un ātrākā astotās vietas ieguvēja.

B finālā šajā distancē iekļuva Roberts Pumpa, kurš finišēja septītais astoņu airētāju pusfinālā.

B fināls notiks sestdien.

Jau ziņots, ka rīta sesijā Aldiņa un Pumpa 500 metru distancē iekļuva pusfinālā, bet kanoe airētājs Staņislavs Leščinskis šajā pašā distancē pusfinālu nesasniedza.

Eiropas trešajās spēlēs Latviju pārstāv 96 sportisti 17 sporta veidos.

Sacensības no 21.jūnija līdz 2.jūlijam notiek Krakovā un citās Mazpolijas vojevodistes pilsētās.

Eiropas spēles notiek reizi četros gados. Pirmās spēles notika 2015.gadā Baku, bet otrās - 2019.gadā Minskā.