OLIMPIEŠA PORTRETS: Brāļi Šici

Olimpiskajā kamaniņu trasē kamaniņu divniekos Latviju pārstāv divas ekipāžas, viena no tām  - brāļi Juris un Andris Šici.

Kamaniņu braucēji Juris un Andris Šici ir dzimuši Siguldā, precējušies. Juris ir 30 gadus vecs, Andris par diviem gadiem jaunāks. Ar kamaniņu sportu Juri rosinājušas nodarboties blēņas ar draugiem. Pirmā trenere – Vera Hofmane, tagad meistarību kāpina pie Jāņa Liepas. 2006.gada olimpiskajās spēlēs brāļi ieguva septīto vietu divnieku sacensībās, Vankūverā brāļu izcīnītā otrā vieta bija pirmā sudraba medaļa Latvijai kopš neatkarības atjaunošanas. Duets spējis atgūt formu pēc Jura smagās autoavārijas 2011.gadā. Vecāko brāli interesē autosports, savukārt jaunākais relaksējas makšķerējot.

Pasaules čempionātos izcīnījuši trīs bronzas medaļas jauktajā stafetē un vienu divniekos. Brāļiem Šiciem ir piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis. Sportisti ir pārliecināti, ka karjeras neaizmirstamākais mirklis vēl ir tikai gaidāms.

Jurim un Andrim Šiciem starts – 12. februārī. Viņiem šis būs jau trešais starts olimpiskajās spēlēs, tomēr viņi atgādina, ka pazīstamajiem kamaniņu braucējiem Albertam Demčenko un Armīnam Cīgeleram ir attiecīgi 40 un 41 gads. Viņi arī pauž apņēmību startēt komandu sacensībās un atgādina, ka Latvijai ir ļoti saliedēta komanda.

Īss ieskats kamaniņu sporta vēsturē:

Kamaniņu sports - vēsture
00:00 / 03:23
Lejuplādēt

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti