Norvēģiete Bjergena izcīna karjerā ceturto olimpisko zeltu

Viena no pasaulē izcilākajām distanču slēpotājām norvēģiete Marita Bjergena sestdien Sočos bija ātrākā skiatlona disciplīnā un izcīnīja karjerā ceturto olimpisko zelta medaļu. Aiz uzvarētājas 15 kilometru slēpojumā finišēja zviedriete Šarlote Kalla un uzvarētājas tautiete Heidi Venga.

Pēc 7,5 kilometriem klasiskajā stilā slēpotājas ātri nomainīja slēpes un atlikušo distanci veica brīvajā stilā.  Bjergena sasniedza labāko rezultātu gan klasiskā, gan brīvā stila posmā. Saulainajā distancē Bjergena finišu sasniedza pēc 38 minūtēm un 33,6 sekundēm, kas viņai ļāva apsteigt Kallu par 1,8 sekundēm.

Pēdējā kāpumā Bjergena un Kalla izrāvās no piecu līderu grupas, taču finišā norvēģiete pārliecinoši noturējās pirmajā vietā. Venga uzvarētājai zaudēja 13,2 sekundes.

Bjergena trīs olimpiskās zelta medaļas nopelnīja 2010.gadā Vankūverā, tādējādi 33 gadus vecā sportiste jau ir četru augstākā kaluma godalgu īpašniece.

Norvēģi jau pirmajā finālsacensību dienā pirmajās divās sacīkstēs Sočos nodrošināja pilnu medaļu komplektu, jo iepriekš snovborda sloupstailā sudrabu ieguva Stāle Sannbehs.