Noraida Vācijas sūdzību pret Somijas slēpotāju

Starptautiskā distanču slēpošanas federācija noraidījusi Vācijas komandas protestu par notikumiem komandu sprinta sacensībās, kur Vācijas slēpotājs Tims Tšarnke saskrējās ar somu Sami Jouhojervi. Federācija lēmusi, ka sadursme bijis incidents sacensību gaitā, kurā nav vainojams neviens sportists.

Izšķirīgajos mirkļos sadursmē ar Somijas sportistu Sami Jauhojervi Vācijas izlases slēpotājs paklupa un zaudēja gandrīz garantētās izredzes izcīnīt medaļu. Jauhojervi, Tšarnke un Krievijas pārstāvis Vilegžaņins bija atrāvušies no pārējiem sportistiem pēdējā aplī īsi pirms finiša taisnes.

Tomēr kritiens Vācijas sportistiem laupīja izredzes iegūt medaļas un viņu vietā kā trešais finišēja Zviedrijas slēpotājs. Jauhojervi tikmēr finišā izrādījās pārāks par Krievijas sportistu un izcīnīja Somijai zeltu.

Īvo Niskanena un Sami Jouhojervi kopējais laiks bija 23 minūtes un 14,89 sekundes, kas viņiem ļāva iegūt pirmās olimpiskās medaļas karjerā. Krievijas sportisti Maksims Vilegžaņins un Ņikita Krjukovs viņiem zaudēja 97 sekundes simtaļas, bet Emīls Junsons un Teodors Peteršons atpalika par 15 sekundēm.