Lielbritānijā un Francijā plosās vētra «Henks» – plūdu dēļ evakuēti cilvēki, traucēta elektroapgāde un satiksme

Padekalē departamentā Francijas ziemeļos, kur tika izsludināts augstākais brīdinājums par vētru, šodien strādāja gandrīz 600 ugunsdzēsēju. Savukārt Lielbritānijā izsludināti simtiem brīdinājumu par iespējamiem plūdiem.

Spēcīgā lietus dēļ reģionā pārplūdušas vairākas upes un slēgti daudzi ceļi. Gandrīz 200 cilvēkiem nācās pamest savas mājas un evakuēties uz drošākām vietām. 2100 iedzīvotājiem pārtraukta ūdens piegāde un 1450 iedzīvotāji palikuši bez elektrības.

Francija ir lūgusi pārējām Eiropas Savienības (ES) valstīm palīdzēt ar jaudīgiem sūkņiem, un vairākas valstis jau ir atsaukušās. Čehija nosūtījusi uz Franciju 18 ugunsdzēsējus ar diviem sūkņiem un vēl citu aprīkojumu. Arī Slovākija un Nīderlande gatavojas palīdzēt Francijai.

Francijas ziemeļus plūdi piemeklēja arī novembra sākumā, un vairākās vietās ūdens joprojām nebija notecējis. Zeme šajā reģionā ir pilnībā piemirkusi.

Tikmēr Lielbritānijā visā valstī spēcīgi līst un pūš stiprs vējš, ierobežojot satiksmi un atstājot bez elektrības daudzas mājsaimniecības.

Spēcīgākais vējš otrdienas pēcpusdienā tika reģistrēts Vaita salā, brāzmām sasniedzot ātrumu gandrīz 42 metrus sekundē.

Vides aģentūra šorīt ziņoja, ka Anglijā izsludinājusi 294 brīdinājumus par gaidāmiem plūdiem un 341 brīdinājumu par iespējamiem plūdiem. Velsā izsludināti attiecīgi astoņi un 32 šādi brīdinājumi, kā arī augstākas kategorijas brīdinājums, kas liecina, ka var tikt apdraudēta cilvēka dzīvība.

Elektroapgāde Lielbritānijā traucēta aptuveni 10 000 mājsaimniecību, ziņo Enerģētikas tīklu asociācija. Plūdu dēļ slēgti vairāki lielie ceļi un traucēta arī dzelzceļa satiksme.

Skotiju un Anglijas ziemeļus decembra beigās spēcīgi skāra vētra "Gerits". Toreiz trīs cilvēki gāja bojā, viņu automašīnai iegāžoties upē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti