Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Intu Palkavnieci

Rīta Panorāma

Intervija ar Raiti Ābeli, Lauri Ābeli un Mārci Ābeli

Vimba: Nacionālajā teātrī būs jāsadzīvo augstajai un vienkāršajai mākslai

Nacionālajā teātrī būs jāsadzīvo augstajai un vienkāršajai mākslai, kas nozīmē dažāda rakstura izrāžu iestudēšanu, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” ceturtdien, 17. maijā, sacīja tā topošais direktors Jānis Vimba.

Viņš gan oficiāli savu darbu jaunajā amatā sāks jūnija beigās.

Vimba pauda, ka teātrī ir jābūt milzīgam piedāvājumam, lai skatītājs var sev izvēlēties, uz kādu izrādi viņš vēlas iet. “Protams, mēs rūpēsimies arī par sirsniņu, (..) vieglo žanru, komēdijām,” sacīja Vimba.

Vienlaikus viņš atzina, ka viņa kā direktora ietekme uz teātri sāksies vien pēc nākamā gada, jo repertuārs parasti tiek plānots sezonu uz priekšu. Tas nozīmē, ka nākamā sezona vēl ir aizejošā direktora Ojāra Rubeņa darba iznākums.

Vimba atkārtoti atzina, ka bijis pārsteigts par uzvaru konkursā uz direktora amatu. Pirmajā reizē viņš pat nav pieteicis tajā. Tikai tad, kad izsludināts konkursa pagarinājums, tad, ar teātri nesaistīta cilvēka pamudināts, viņš tomēr nolēmis pieteikties.

15. maijā kļuva zināms, ka Latvijas Nacionālo teātri turpmāk vadīs aktieris un režisors Jānis Vimba. Kultūras ministrijas komisija no deviņiem kandidātiem viņu izraudzījusies kā piemērotāko šim amatam. Jaunais teātra valdes loceklis amata pienākumus uzsāks pildīt šā gada 27.jūnijā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti