Rīta regtaims

Rīta saruna ar Ventspils koncertzāles "Latvija" māksliniecisko vadītāju Miku Magoni

Rīta regtaims

Par multimediju performanci "Simbolisms" vēsta producente Leonarda Ķestere

Rīta saruna ar režisori Paulu Pļavnieci par DDT viencēlienu pirmizrādi

«Dirty Deal Teatro» aicina piedzīvot divas tiešsaistes izrādes vienā vakarā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Teātris “Dirty Deal Teatro” (DDT) 26. maija vakarā aicina skatītājus tiešraidē piedzīvot divus jaunradītus viencēlienus – dramaturģes Justīnes Kļavas lugu “Džeks Uzšāvējs” un Klāva Meļļa darbu “Ludzas kadriļa”, medijus informē teātra pārstāvji.

Dramaturgi vēl pirms pandēmijas tikuši aicināti domāt par mūsdienu cilvēkiem, kuros ieraugāma vara, kas nākusi no viņu un viņu vecāku pieredzēm, dzīvojot Padomju Savienībā.

Justīnes Kļavas komēdija “Džeks Uzšāvējs” notiek mazpilsētas policijas iecirknī, kur divi jauni izmeklētāji, ņemot talkā kailu dibenu fotogrāfijas, cenšas atrisināt kādu absurdu noziegumu. Luga ir mēģinājums noskaidrot, kā aizvainojums, bailes un alkas pēc mīlestības un atzinības neapzināti ietekmē indivīda piesliešanos tai vai citai uzskatu sistēmai.

Savukārt Klāva Meļļa “Ludzas kadriļa” ir “gandrīz drāma”, kas norisinās starp diviem attiecību sarežģījumos nonākušiem jauniešiem. “Tas ir darbs par mīlas krīzēm, attiecību revolūcijām un par patriotismu, kā sacītu prezidents Levits – valstsgribu Arī par to, vai un cik lielā mērā ir jēga koķetēt ar tādu izteiksmes līdzekli kā pavisam vienkāršs un klajš tiešums,” teikts darba pieteikumā

DDT aicina pieredzēt stāstus, kas vēl nav gatavas izrādes, bet tikai process.

Diptihu tiešsaistes platformā “Zoom” iedzīvinās režisore Paula Pļavniece kopā ar aktieriem Anci Strazdu, Ivaru Krastu, Agri Krapivņicki un Jāni Kroni. Scenogrāfiju veido Krišjānis Elviks. Skatītājus virtuālajā telpā uzņems MC Rūdolfs Kugrēns.

Abas izrādes norisināsies tiešsaistes platformā “Zoom” 26. maijā no pulksten 19.00. Pēc izrādēm skatītājiem būs iespēja iesaistīties diskusijā ar radošo komandu.

Teātrī uzsver – skatītāju pieslēgšanās norisei ar video vai aktīva iesaistīšanās procesā nav obligāta.

Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā, un uz abām izrādēm derīga viena biļete.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti