Daugavpils teātra «Apķērīgā mīlniece» brauc uz Rīgu

Daugavpils teātris aicina M. Čehova Rīgas Krievu teātra skatītājus 22. maijā plkst. 19 uz Lope de Vegas komēdiju „Apķērīgā mīlniece”, ar kuru arī tiks noslēgtas gadskārtējās Daugavpils teātra dienas Rīgā.

Lope de Vega ir viens no izcilākajiem autoriem spāņu zelta laikmeta literatūrā, bet viņa luga „Apķērīgā mīlniece” tiek uzskatīta par vienu no viņa meistardarbiem. Šis stāsts ir apvīts ar ritmisku, dramaturģiski azartisku notikumu secību, kurā neticamās sižeta kolīzijas, patētiskas atzīšanās, dueļi, smiekli, intrigas atklāj skatītājam 16.gs. Spānijas atmosfēru.

Luga vēsta par kādu skaistu dāmu, kuru māte vēlas izprecināt bagātam vīram, bet viņa iemīlas inteliģentā puisī, kurš izrādās topošā vīra dēls. Tāpēc jaunā dāma Fenīsa ķeras pie viltīga plāna, lai varētu palikt kopā ar savu iecerēto. Un kad apķērība ir  sievietes stiprā puse, mīlestībai nekādi sarežģījumi nespēj kļūt par šķērsli.

Skatuves noformējums, kostīmi un aktieru spēles maniere pietuvināti tam, kā tas bija pirms 500 gadiem, savukārt Lopes de Vegas poētiskais teksts komēdijā bagātināts ar dziesmām un dejām profesionālu solistu un dejotāju izpildījumā. Izrādi veidoja trīs režisori - Oļegs Šapošņikovs, Juris Jonelis un Daniels Busato no Spānijas, kurš palīdzēja izrādē iedzīvināt spāņu mentalitāti, iesaistot izrādē tradiconālos spāņu žestus, mīmiku un kustības. Kostīmus un scenogrāfiju veidoja mākslinieces Inga Bermaka Apiaha un Agnese Leilande, gaismu mākslinieks – Sergejs Vasiļjevs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti