Aicina droši un netradicionāli baudīt divas festivāla «Homo Novus» izrādes

Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) un starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus” aicina ikvienu bez maksas, netradicionālā un drošā formātā piedzīvot divus šī gada festivāla laikā tapušus mākslas darbus: Kristas Burānes izrādi “no tā laika koki vairs nerunā” un Metes Edvardsenas darbu “Laiks ir iesnaudies pēcpusdienas saulē”. Norvēģu mākslinieces darbs ir arī ir iekļauts Oslo biennāles programmā, kas notiek no 28. novembra līdz 6. decembrim, informēja LJTI pārstāvji.

Kristas Burānes izrāde “no tā laika koki vairs nerunā” stāsta par pilsētas zaļo infrastruktūru un uzsver, ka ikviena dzīva būtne – arī koki atrodas nepārtrauktā kustībā. Izrādes pamatā ir stāstījums par ievērojamā Rīgas parku un dārzu vadītāja Georga Kūfalta dzīvi un darbu Rīgā 19./20. gadsimtu mijā, veidojot vienu no skaistākajām Rīgas zaļajām teritorijām – Bulvāru loku. Stāstījumu papildina biologu Ilutas Dauškanes, Tūra Selgas, folkloras teicējas Helmas Križevicas un semiotikas pētnieces Dārtas Ceriņas stāstījums.

Mākslas darbu ikviens var pieredzēt individuāli un jebkurā laikā, audio versijas pavadījumā izstaigājot tās maršrutu no Nacionālā teātra līdz Radio ielas lokam.

Lai to izdarītu, telefonā jāielādē izrādes materiāli, kas atrodami šeit. 11 audio failos skan izrādes 11 ainas, tāpat tur atrodamas kartes, kas palīdzēs orientēties (viena no tām ir Georga Kūfalta oriģinālā apstādījumu karte).

“no tā laika koki vairs nerunā”

Norvēģu mākslinieces Metes Edvardsenas “dzīvo grāmatu” projekts “Laiks ir iesnaudies pēcpusdienas saulē” notiek dažādās pasaules vietās jau 10 gadus. Tās dalībnieki ir atsaukušies režisores aicinājumam iemācīties no galvas kādu pašu izvēlētu grāmatu, kuru skatītājs izrādes norises laikā var rezervēt un noklausīties ''viens pret vienu'' lasījumā. Edvardsenas “dzīvajā bibliotēkā” ir vairāk nekā simts grāmatu, un šogad “Homo Novus” festivāla laikā tai pievienojās arī septiņas grāmatas no Rīgas.

Līdz ar Covid-19 ierobežojumiem, kad daudzviet pasaulē ir aizvērti teātri un arī bibliotēkas, Edvardsenas “dzīvās grāmatas” maina formātu un ir gatavas uzrakstīt skatītājiem vēstuli, kurā no galvas atstāsta iemācīto tekstu. Darbs ir iekļauts Oslo biennāles programmā, kas notiek no 28. novembra līdz 6. decembrim.

Biennāles rīkotāji aicina ikvienu pieteikties saņemt šādu ar roku rakstītu vēstuli no kādas no pasaulē mītošajām “dzīvajām grāmatām”.

Grāmatas ir pieejamas angļu, norvēģu, spāņu, vācu, franču un itāļu valodā, akcijai pievienojušās arī septiņas Latvijas grāmatas – sešas latviešu un viena krievu valodā. Pieteikties grāmatai vēstulē var, rakstot uz e-pastu: [email protected] Tiem, kas vēlas saņemt grāmatu latviešu vai krievu valodā, e-pasta tēmā jāraksta “Rīga”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt