Cēsu Mākslas festivālā būs skatāmas Valmieras, Dailes un Čehova teātra izrādes

Ik gadu Cēsu Mākslas festivāla programmā līdzās mūzikai un vizuālajai mākslai ir pārstāvēts arī teātra mākslas žanrs, dodot iespēju skatītājiem novērtēt īpaši atlasītus sezonas labākos mazās un vidējās formas skatuves darbus. Augustā "Grand Prix" teātru skatē koncertzālē "Cēsis" būs skatāmas četras kritiķes Zanes Radzobes izvēlētas Latvijas vadošo teātru izrādes, informēja festivāla rīkotāji.

Cēsu Mākslas festivāla "Grand Prix" teātru skates kuratore ilgu laiku bija ievērojamā teātra kritiķe Silvija Radzobe. Nu jau vairākus gadus izlases veidošanu pārņēmusi viņas meita, pazīstamā teātra kritiķe Zane Radzobe. Katru gadu teātru sezonas izskaņā viņa izraugās un nosauc sezonas labākās mazās un vidējās formas izrādes, kas festivāla laikā tiek parādītas īpašā "Grand Prix " skatē uz koncertzāles "Cēsis" skatuves.

Izrāde "Sēras piestāv Elektrai"
Izrāde "Sēras piestāv Elektrai"

Šovasar "Grand Prix" skatei izvirzītas divas Valmieras teātra izrādes – "Sēras piestāv Elektrai" (režisore Inese Mičule), kuras pamattēma ir personības sadursme ar dziļi cilvēka iekšienē noglabātajiem noslēpumiem, kaislībām un vēlmēm, un "Nelabie. Pēc Dostojevska" (režisors Elmārs Seņkovs), kuras dramaturģiskais materiāls tapis, iedvesmojoties no pasaules literatūras klasiķa Fjodora Dostojevska 1872. gadā izdotā romāna "Velni", un sasaucas ar šobrīd tik aktuālajiem centieniem izprast, no kurienes cilvēkos tāds ļaunums.

Izrāde “Zēni nav meitenes”
Izrāde “Zēni nav meitenes”

Festivālā būs skatāms Dailes teātra iestudējums – psiholoģiskā drāma "Zēni nav meitenes" (režisore Diāna Kaijaka), kas ir spilgta Dārtas Danevičas monoizrāde, kā arī jaunākais Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra iestudējums "Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos" (režisore Laura Groza).

Izrāde "Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos"
Izrāde "Ar balles kurpēm Sibīrijas sniegos"

Visas skates izrādes notiks augustā koncertzālē "Cēsis", precīzus datumus izziņojot tuvākajā laikā pēc darba grafiku saskaņošanas ar teātriem.

Cēsu Mākslas festivāls šovasar notiek no 15. jūlija līdz 20. augustam. Ar atklāšanas koncertu kopā ar Radio kora dziesmām bez vārdiem un laikmetīgās mākslas izstādi "Tagadnes artefakti" tas turpinās iedzīvināt Cēsu radošo un digitālo kvartālu "Rainis", Cēsu vāgneriānā ļaus piedzīvot operas "Zīgfrīds" koncertatskaņojumu, bet Pils parka estrādē baudīt Kārļa Lāča mūzikas teātra programmu. Līdzās muzikāls jaunatklājums – amerikāņu izcelsmes pianista Roberta Flaica solokoncerts, bet Cēsu Sv. Jāņa baznīcā "Schola Cantorim Riga" viduslaiku dziedājumi. Krāsu pasaule Raimonda Staprāna darbu ekspozīcijā un tehnoloģiju un vizuālās mākslas sinerģija Martina Vizbuļa izstādē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti