Sadaļas Sadaļas

VIDEO: Grupa «Latvian Voices» ar dziesmu aicina iestāties par dabu

Gaidot pasaulē vērienīgāko vides akciju - Zemes stundu, a capella grupa “Latvian Voices” nāk klajā ar savu versiju dziesmai "World On Our Shoulders", kura pirmatskaņota 3. martā – Pasaules Savvaļas sugu dienā. Dziesma ir daļa no starptautiskas kustības pret klimata pārmaiņām un dabas izzušanu, un to ir iedziedājuši dažādi mūziķi visā pasaulē, medijus informē Pasaules Dabas fonda pārstāvji.

“Latvian Voices” dziesmā mūziķes apvienojušas korus, kuros pašas dzied un strādā. Piedalās jauniešu koris "Kamēr…", Babītes novada jauktais koris "Maska", Saulkrastu jauktais koris "Anima", Rīgas Doma kora skolas gospeļu koris un Jelgavas 4. vidusskolas meiteņu koris "Spīgo studija".

Grupas “Latvian Voices” mūziķes skaidro: "Dziesma vēsta par to, ka pasaule ir uz mūsu pleciem un šodien ir laiks, lai uzņemtos atbildību par savu vienīgo mājvietu – Zemi.

Tā ir cerības dziesma, kas aicina ikvienu vienoties kopīgai balsij, lai iedvesmotu viens otru, pasaules valstis un to līderus pieņemt vērienīgas apņemšanās 2020. gadā, lai nepieļautu vides un dabas krīžu pastiprināšanos tuvākajā nākotnē.

Mēs aicinām visu Latviju iedziedāt vai citādi izpildīt šo dziesmu savā interpretācijā, un ar to dalīties sociālo tīklu kontos, izmantojot tēmturi #balssplanetai."

Pasaules Dabas fonds un “Latvian Voices” aicina ikvienu izmantot savu balsi un iestāties par dabu, simboliski izslēdzot gaismu Zemes stundā, kas notiks 28. martā no pulksten 20.30 līdz 21.30, piesakot jauniešus vai jauniešu radošos kolektīvus konkursam "Klimata vēstnieks", kā arī piedaloties kampaņā #BalssPlanētai, paužot savu nostāju par stabila klimata un ekosistēmu saglabāšanu.

Pasaules Dabas fonda direktors Jānis Rozītis uzsver: "Šobrīd atrodamies posmā, kurā esam ielikuši pamatu katastrofāli straujām klimata pārmaiņām. Tikai turpmākā desmitgade noteiks, vai mums izdosies siltumnīcefekta gāzu piesārņojumu mazināt pirms tiek pārkāptas zinātnieku noteiktās robežas (1,5°C), lai neapdraudētu cilvēku un dabas pastāvēšanu uz Zemes. Ikkatram pasaules pilsonim jāpauž sava nostāja nākotnes ekosistēmu stabilizācijai, un šī dziesma ir veids, ar kuru vēlamies iedvesmot Latvijas iedzīvotājus pozitīvām pārmaiņām."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt