Sieviešu un vīru koru salidojumā Cēsīs piedalīsies 103 kori

4. jūnijā plkst. 19 Cēsu Pils parka estrādē izskanēs Latvijas sieviešu un vīru koru salidojuma lielkoncerts. Cēsīs tiksies 79 Latvijas sieviešu un 24 vīru kori, kopskaitā 103 kori, ap 2600 dziedātāju, lsm.lv pavēstīja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Inga Bika.

Salidojuma repertuārā iekļauti gan latviešu koru mūzikas klasiskie darbi, tostarp Valtera Kaminska “Mūžu mūžos būs dziesma” un Emīla Dārziņa “Mūžam zili”, gan mūsdienu komponistu Valta Pūces, Jura Vaivoda, Ilonas Rupaines un citu dziesmas. Raimonds Tiguls un Rasa Bugavičute īpaši šim koncertam radījuši jaundarbu “Rīta un vakara dziesma”.

Koncertā piedalīsies Pūces Etnogrāfiskais orķestris, kā arī solisti Kristīne Zadovska, Ivars Cinkuss un Andris Ērglis. Virsdiriģentu godā būs Aira Birziņa, Ivars Cinkuss, Tālivaldis Gulbis, Mārtiņš Klišāns, Anda Lipska, Gunta Malēvica, Māra Marnauza, Andrejs Mūrnieks, Anitra Niedre, Jēkabs Ozoliņš, Arvīds Platpers, Edgars Račevskis, Jevgeņijs Ustinskovs, Ilze Valce, Inga Zirne un Jānis Zirnis.

Koncerta veidotāji - mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Klišāns, režisore Inese Mičule un scenogrāfe Ieva Kauliņa.

Latvijas sieviešu un vīru koru salidojums ir tradīcija, kas reizi piecos gados kopā pulcina visus Latvijas sieviešu un vīru korus. Tradīcija aizsākās ar pirmo sieviešu koru salidojumu 1959.gadā Smiltenē un vīru koru salidojumu 1960.gadā Jelgavā. Šīs vasaras Latvijas sieviešu un vīru koru salidojums izskan ceļā uz Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētkiem 2018.gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti