Orķestris «Rīga» izziņo pavasara festivālu «Windstream»

Sākoties astronomiskajam pavasarim, orķestris “Rīga” aicinās klausītājus uz ikgadējā pavasara festivāla “Windstream” koncertiem, kas ar devīzi “Mosties un atceries, dzirdi un baudi!” norisināsies jau vienpadsmito reizi, medijus informē orķestra pārstāvji.   

Pielāgojot festivāla atklāšanu astronomiskā pavasara iestāšanās brīdim, 20. martā orķestris “Rīga” aicina uz festivāla atklāšanas koncertu, kura programmā skanēs mūzika no austrumiem, simbolizējot saules ceļu. Koncertā tiks atskaņoti Latvijā vēl nedzirdēti skaņdarbi – izlase no labākajiem Japānas autoru darbiem simfoniskajam pūtēju orķestrim.

Līdzās programmā iekļauta arī Filipa Spārka “Krāsu simfonija” un Vāclava Nelhībela “Toccata feroce”, kurā klavieru solo izpildīs Agnese Egliņa. Koncerta vadībai orķestris aicinājis kādu īpašu viesi – britu izcelsmes diriģentu Duglasu Bostoku (Douglas Bostock, 1955). Diriģenta radošo darbību aptver mākslinieciskā vadība Vācu dienvidrietumu kamerorķestrī, Argovijas filharmonijā, Halvilas operas festivālā, Karlovi Vari simfoniskajā orķestrī, Minhenes simfoniskajā orķestrī, kā arī vienā no labākajiem pasaules pūtēju orķestriem – “Tokio Kosei Wind Orchestra”.

Duglass Bostoks

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā 25. martā Rīgas Domā skanēs latviešu mūzikas koncerts “Agnus Dei”, kur līdzās Viļņa Šmīdberga un Lauras Gustovskas opusiem izskanēs jauna versija Romualda Jermaka 2002. gadā sacerētajam Rekviēmam ar solistu Jūlijas Vasiļjevas un Mihaila Čuļpajeva, kā arī Rīgas vīru koru “Gaudeamus” un “Tēvzeme” dalību. 

1. aprīlī Lielajā ģildē iecerēts festivāla koncerts “Pjacolla Parīzē”, kura centrā būs akordeons un tā spēles meistars Artūrs Noviks. Klausītājiem būs vienreizēja iespēja atklāt akordeona un pūšaminstrumentu īpatnēji kopīgo un atšķirīgo skanējumu, kā arī novērtēt franču komponistu daiļradi un Marsela Acolas (Marcel Azzola) repertuāru akordeonista un pūtēju orķestra kopspēlē. Neapšaubāmi koncerts ļaus atskatīties arī uz pasaulslavenā argentīniešu komponista Astora Pjacollas daiļradi, kurš dejas izcelsmes Argentīnas tango žanru padarījis par mūziku, kas domāta ausīm un sirds dziļumiem. Koncertā Pjacollas mūzikas atskaņojums uzticēts mūziķu apvienībai “Tango Sin Quinto”.

Orķestris "Rīga"

Lielajā Piektdienā gaidāma jauno solistu – vokālistu Terēzes Greteres, Sniedzes Kaņepes, Emīla Klauža un Makša Krilova uzstāšanās V. A. Mocarta Rekviēma atskaņojumā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā. Atskaņojumu vadīs diriģents Jānis Ozols, un tajā piedalīsies jauktie kori “Maska” un “PaSaulei”.

Pavasara festivāls “Windstream 2020” noslēgsies Otrajās Lieldienās ar diviem notikumiem. Ģimenes ar bērniem un visi interesenti tiek aicināti uz izzinošu pasākumu skaņu pasaulē, kas notiks kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā, koncertu “Pavasara valsis” kultūras pils “Ziemeļblāzma” Lielajā zālē sniegs orķestris “Rīga” un tā mākslinieciskais vadītājs Valdis Butāns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti