Rīts

Raidījumu cikls "Mikrofona aptaujai - 50": Mikrofons 91, Mikrofons 92

Atvērtie faili

#117 Kādēļ pēc 17 gadus ilgas izmeklēšanas izbeigta lieta par politiķu uzpirkšanu?

Raidījumu cikls "Mikrofona aptaujai - 50": Mikrofons 93, Mikrofons 94

«Mikrofona» dziesmu aptaujas noslēdzās 1994. gadā

"Mikrofona" dziesmu aptaujas stāsts noslēdzas 1994. gadā, kad izskanēja pēdējās aptaujas koncerts. Tās vietā stājās citas dziesmu aptaujas ar citādiem noteikumiem.  

"Mikrofona 93” muzikālais piedāvājums bija bagātīgs – ierastajai aptaujai blakus nostājās arī "Aizaptauja”, nosakot  "Mikrofona” mēmo laiku populārākās melodijas, tika izvēlēts nedēļas populārākais mūziķis.

Parādījās arī aptaujas dažādos mūzikas žanros, kā smagais roks vai deju mūzika, savu aptauju sarīkoja pat raidījums "Zvaigznīšu brīdis”, aizvien drošāk sevi sāka prezentēt komercradio. Tas šķita interesanti, īpaši jaunajai paaudzei, taču "Mikrofona” sākotnējais uzstādījums, proti, tautas balsojums, jaunradīto aptauju jūklī  aizvien vairāk slīga pagātnes miglā.

Par dziesmu – uzvarētāju togad kļuva Zigfrīda Muktupāvela skaņdarbs "Vakara vējā”, kuru viņš bija radījis 15 gadu vecumā, mācoties Cēsu Mūzikas skolā. Aptaujā dziesma skanēja "Bet bet” variantā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

"Mikrofons 94” ir divdesmit otrā un pēdējā dziesmu aptauja pagājuša gadsimtā, un tā notika, atkāpjoties no sākotnējām tradīcijām un pārvēršoties par televīzija šovu.

"Mikrofona” aptaujas vietā stājās gan ''Mikrofona Gada balvas ceremonija'', gan Latvijas Radio 2 "Muzikālā banka” un citas muzikālās atrakcijas, bet tas jau vairs nebija vecais labais, populārais tautas raidījums "Mikrofons” ar savu gadskārtējo aptauju par populārāko latviešu estrādes dziesmu.

Par "Mikrofona 94” uzvarētāju un arī pēdējo aptaujas laureāti kļuva dziesma ar zīmīgu nosaukumu "Nāc man līdz”. Mūzikas autors grupa "Linga”, teksta autors Gvido Linga, izpilda grupa "Linga”.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti