Latviešu komponistes Lauras Gustovskas godalgotais skaņdarbs pirmatskaņots Kataloņu mūzikas pilī

Kataloņu mūzikas pilī (“Palau de la Música Catalana”) Barselonā — tika apbalvoti starptautiskā kormūzikas kompozīciju konkursa “Orfeó Català” laureāti un pirmatskaņoti godalgotie skaņdarbi. Latviešu komponistes Lauras Gustovskas kompozīciju “CXLVI” ar Šekspīra soneta vārdiem starptautiskā žūrija 2019. gada augustā atzina par labāko skaņdarbu viendabīgo koru kategorijā, un 23. februārī to pirmatskaņoja Katalonijas koru asociācijas sieviešu koris “Voxalba”, medijus informē komponistes pārstāvji.

Konkursa žūrijā darbojās Katalonijas koru asociācijas “Orfeó Català” diriģenti un kataloņu komponisti, bet žūrijas priekšsēdētājs, britu kordiriģents Saimons Halzijs, ir viens no pasaules vadošajiem kormūzikas speciālistiem, kurš vadījis gan Berlīnes Radio kori, gan Londonas un Berlīnes filharmoniju jauniešu korus un šobrīd darbojas kā Katalonijas koru asociācijas mākslinieciskais vadītājs.

Laura Gustovska ir latviešu jaunās paaudzes komponiste, kuras muzikālais rokraksts veidojies gan Latvijas Mūzikas akadēmijas kompozīcijas klasē, gan līdzdarbojoties Latvijas un starptautiskos kompozīcijas meistarkursos un konkursos.

Kataloņu mūzikas pils ir kataloņu jūgendstila celtne, kuru 20. gadsimta sākumā kataloņu arhitektam Luisam Domenekam i Montaneram kā savu mājvietu pasūtīja Katalonijas koru asociācija “Orfeó Català”, kura ir šī kormūzikas kompozīciju konkursa rīkotāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti