Koris «Maska» gūst panākumus Eiropas labāko koru konkurencē

Babītes novada jauktais koris "Maska" atgriezies no 13.starptautiskā koru konkursa "Gallus Maribor 2015" Slovēnijā, kur ieguvis otro vietu 13 dalībnieku konkurencē.

Koris "Maska" saņēma 92,2 punktus. No pirmās vietas ieguvējiem - Austrumkarolīnas universitātes kora ("East Carolina University Chamber Singers", ASV) - to šķīra vien nieka 0,3 punkti. Koris saņēmis arī žūrijas speciālbalvu par labāko Jakoba Gallus (Iacobus Gallus) skaņdarba izpildījumu.

"Gallus Maribor" konkurss katru otro gadu pulcē labākos pasaules korus. Konkursa dalībnieki tiek atlasīti un uzaicināti piedalīties, rūpīgi izvērtējot to līdzšinējos sasniegumus, māksliniecisko kvalitāti un repertuāru. Konkurss ir viens no sešiem pasaules koru "Grand Prix" izcīņas posmiem. Šogad tajā piedalījās kolektīvi no Zviedrijas, Indonēzijas, Slovēnijas, ASV, Īrijas, Vācijas un Latvijas.

Konkursa programmas direktore Mihela Jagodiča, kura organizē starptautiskus koru konkursus jau desmit gadus, atzina, ka viņas un žūrijas skatījumā šī konkursa fināla dalībnieku sniegums un muzikālā kvalitāte bija tik augstā līmenī, ka jau šis posms varētu kvalificēties kā "Grand Prix" izcīņas lielais fināls.

Jāņa Ozola 2000.gadā dibinātais jauniešu koris "Maska" guvis panākumus vairākos starptautiskos konkursos - 46.Tolosas starptautiskajā koru konkursā un astotajā Pasaules koru olimpiādē 2014.gadā, 25.Vispārējo latviešu Dziesmu svētku koru konkursā 2013.gadā, kā arī ceturtajā starptautiskajā Haralda Andersena kamerkoru konkursā Helsinkos 2012.gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti