Emīla Dārziņa jauktais koris gūst panākumus pasaules labāko koru konkursā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Emīla Dārziņa jauktais koris starptautiskajā koru konkursā Tolosā, Spānijā izcīnījis trešo vietu tautas mūzikas kategorijā. Koris ieguva 452,5 punktus, kas ir tikai par 1,5 punktiem mazāk nekā pirmās vietas ieguvējiem - Francijas korim "Mikrokosmos".

Emīla Dārziņa jauktais koris saņēma arī Basku zemes pašpārvaldes un žūrijas speciālbalvu par labāko basku komponista Ksavjēra Sarasola skaņdarba "Maiteagoak" interpretāciju.

Kora diriģenti Nora Vītiņa un Rūdolfs Krēsliņš pauž: "Esam ļoti gandarīti par kora sasniegumu un lepni, ka Emīla Dārziņa kora izpildījums aizkustināja komponistu un skatītājus."

Papildus konkursam koris sniedza piecus koncertus dažādās Basku zemes pilsētās, priecējot kora mūzikas cienītājus ar Latvijas un pasaules komponistu "a cappella" mūziku.

Konkursā piedalījās arī Rīgas Doma kora skolas meiteņu koris "Tiāra", kas diriģentes Airas Birziņas vadībā ieguva otro vietu bērnu koru kategorijā, piekāpjoties Katalonijas korim.

Tolosas koru konkurss katru gadu pulcē labākos pasaules korus. Konkursa dalībnieki tiek atlasīti un uzaicināti piedalīties, rūpīgi izvērtējot to līdzšinējos sasniegumus, māksliniecisko kvalitāti un repertuāru.

Konkurss ir viens no sešiem pasaules koru "Grand Prix" izcīņas posmiem. Šogad tajā piedalījās kolektīvi no Argentīnas, ASV, Japānas, Zviedrijas, Francijas, Spānijas, Norvēģijas, Ungārijas, Baltkrievijas, Igaunijas un Latvijas.

Emīla Dārziņa jauktais koris ir viens no labākajiem Latvijas amatieru koriem. Savu jauno sezonu koris uzsācis trīs diriģentu vadībā - kora mākslinieciskā vadītāja ir Nora Vītiņa, bet diriģenti - Rūdolfs Krēsliņš un Agnese Urka. Koris regulāri piedalās starptautiskos koru konkursos. 2014.gadā koris ieguva čempiona titulu un zelta medaļu Pasaules koru olimpiādē mūsdienu mūzikas kategorijā.

7.novembrī ar koncertu Emīla Dārziņa muzejā koris svinēs komponista 140.dzimšanas dienu, kā arī 17.decembrī Rīgā, Svētā Jāņa baznīcā aicinās klausītājus uz ziemas koncertu, kurā varēs dzirdēt arī skaistākos skaņdarbus no Tolosas konkursa programmas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti