Galerijā «Bastejs» - Ivetas Priedītes izstāde «Debesis»

Galerijā "Bastejs" 18.oktobrī plkst.18.00 tiks atklāta Ivetas Priedītes izstāde “Debesis”.

Iveta Priedīte sevi dēvē par jaunā superabstrakcionisma pārstāvi un šo virzienu sākusi attīstīt no 2003.gada. Māksliniecei piemīt lakonisks izteiksmes veids, ar kuru viņa akcentē zīmju valodas simbolismu abstraktā vēstījumā. Viņas interešu lokā ietilpst šodienas sajūtas attainošana, to atklājot nedaudz ironiskā valodā un ar minimālistiskiem līdzekļiem.

“Mani darbi ir par realitātes sajūtas raksturojumu, bet, ja konkrētāk, manos darbos tiek pretstatīts „brendu“ pasaulei jeb “brendu kultam” ar ironisku cerību par šī pretnostatījuma harmonisku pastāvēšanas iespējamību. Šī tematika ir ļoti aktuāla, jo šobrīd “materiālā pasaule” valda pār “jūtu pasauli”. Savu darba stilu es gribētu prezentēt kā "jauno superabstrakcionismu“. Ar humora pilnu cerību gribētos piebilst, ka, tāpat kā jebkura vēstures liecība paliek nākotnes paaudzēm, arī mani darbi, kas atspoguļo šī brīža dzīves sajūtu, paliks nākotnes paaudzēm kā vēstures apliecinājums par šo laiku,” pauž Iveta Priedīte.

Izstādes iedvesmas avots, kā vēstī arī tās nosaukums, ir debesis, kas pamazām apvītas arī ar citiem aizraušanās avotiem, piemēram, Kazimira Maļēviča lidmašīnas, baroka mūzika, popārts ar tā ironiski kritisko popkultūras attainojumu, pati dzīve un mākslinieces pārdomas par to.

Izstāde galerijā "Bastejs" būs aplūkojama līdz 3.novembrim

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti