Kultūras ziņas

Piesaki savu kultūrvietu «Kilogramam kultūras»!

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Sākas Liepājas mākslas forums

FOTO: Liepājas Mākslas forumu atklāj ar monumentālu sienas gleznojumu «Atlants»

Piektdien ar lielformāta sienas gleznojuma “Atlants” atklāšanu Liepājā atklāj arī mūsdienu mākslas festivālu “Liepājas Mākslas forums”. Gleznojums liepājniekus un pilsētas viesus turpmāk priecēs uz nama fasādes Graudu ielā 34 . Tā radītāji ir Latvijā labi zināmie un atzītie pilsētvides mākslas darbu autori Dainis Rudens un Ēriks Caune.

Ērika Caunes un Daiņa Rudens monumentālais fasādes gleznojums “Atlants” ir kā metaforisks salīdzinājums – cilvēcīgais pret pārcilvēcīgo, izturība pret trauslumu, atbildība pret sevi un citiem. Gleznojums vēsta par gara brīvību, informēja “Lielā dzintara” pārstāve Santa Margeviča.

“Spēks, izturība un atbildība ir īpašības, kas virza sabiedrību caur vēstures lokiem. Šī gleznojuma varonis ir Senās Grieķijas mitoloģiskais tēls Atlants. Mēs pielīdzinām sengrieķu tēlu mūsdienām, kur gan indivīdi, gan pilsētas kopumā ir savas attīstības plānotāji, īstenotāji un baudītāji,” par gleznojuma ieceri stāsta Dainis Rudens.

Gleznojums Liepājā tapis, turpinot iepriekšējos gados aizsākto tradīciju, kad mākslas foruma ietvaros kā dāvana pilsētai tiek apgleznota kāda no Liepājas ēku sienām. Abi mākslinieki ir autori arī 2015. gadā tapušajam gleznojumam “Skaņu vīrs”, kas tika atklāts pirmā mākslas foruma laikā. Projektu finansiāli atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde.

Mūsdienu mākslas festivāls “Liepājas Mākslas forums” no 28. līdz 30. septembrim Liepājas koncertzālē piedāvās vairāk nekā desmit dažādu žanru notikumus un aicinās klātienē sastapt spilgtus māksliniekus no Latvijas un savu žanru līderus no ārvalstīm. Festivāls sola pārsteigt ar Eiropas un pasaules skatuves mākslas šedevriem, izpaužoties gan mūzikā un dejā, gan teātrī, kino, vizuālajā mākslā un vēl nepieredzētās dažādu žanru saplūsmēs. Festivālu organizē SIA “Lielais dzintars”, tas tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda, Liepājas pašvaldības un Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu. Visa festivāla programma pieejama mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti