Aicina uz zinātniskās fantastikas darbnīcu ciklu bērniem

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) uzsāks radošo darbnīcu ciklu bērniem un jauniešiem, kas veltīts zinātniskās fantastikas žanra iepazīšanai caur laikmetīgo mākslu. Pirmā darbnīca, kurā bērniem (0-12 gadi) kopā ar mākslinieci Gundegu Eveloni būs iespēja izgatavot savu marsmobili, notiks 27. oktobrī LLMC telpās. Pasākums ievadīs radošo darbnīcu ciklu, kas līdz pat izstādes “Nenorunātās tikšanās” atklāšanai decembra vidū būs saistīts ar zinātniskās fantastikas tēmām, paziņojumā medijiem informē LLMC pārstāvji.

No 13. decembra Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” būs skatāma LLMC organizētā izstāde “Nenorunātās tikšanās”, kas veltīta zinātniskās fantastikas žanra ietekmei mākslas teritorijā. Gaidot šo notikumu, LLMC jau oktobra beigās atklās radošo darbnīcu ciklu, kurā ģimenes ar bērniem mākslinieku vadībā aicinātas izzināt kosmosa un nākotnes tēmas.

Mākslinieces Gundegas Evelones "Marsmobiļu darbnīcā", apvienojot jau esošu Marsa pašgājēju un pašbraucēju prototipus ar visjaunāko kosmosa pētnieku novatoriskajām idejām, tiks būvēti ripojoši Marsa braucamrīki.

Darbnīcas sākumā bērni varēs iepazīties ar šobrīd uz Marsa  braukalējošajiem robotiem un to sasniegumiem, kā arī ar grūtībām, ko zinātniekiem rada Sarkanās planētas neviesmīlīgie apstākļi.

Pēc tam, apsverot, ko varētu darīt lietas labā un ko jaunu vēl atklāt, katrs pats varēs uzbūvēt savu marsmobili.

Darbnīcas noslēgumā būs iespēja laimēt brīvbiļetes uz izstādi “Nenorunātās tikšanās”.

Darbnīcas vadītāja Gundega Evelone ir viena no LLMC projekta “Mākslinieku meistarklases laikmetīgās mākslas iepazīšanai” dalībniecēm.

"Tieši aktīvi kopā, nevis pretstāvot vadītāja un vērotāju pozīcijās, mēs visi nodarbības laikā izkāpjam no saviem ērti pieņemtajiem priekšstatiem par to, kas ir laba un ērta māksla jeb "pareiza ideja".

Līdz šim pieckārt esmu bijusi dažādos Latvijas punktos un darbojusies ar dažāda vecuma bērniem un jauniešiem, " Gundega Evelone paziņojumā stāsta par līdzšinējo pieredzi šajā programmā. "Ikreiz es piedzīvoju, kā sākotnēji samulsušie un noteikti par manu klātbūtni viegli skeptiskie pusaudži, tiekot pie iespējas aktīvi (un skaļi) domāt, diskutēt un arī fiziski kustēties, lai īstenotu savus plānus, atveras, un telpā izlaužas spēcīgs radošās enerģijas lādiņš."  


"Mans mērķis divu 120 minūšu garu posmu laikā ir nevis visus klātesošos padarīt par māksliniekiem (pasarg' dievs, nē!) vai pārliecināt, ka brīvdienās jābrauc uz mākslas muzeju, bet gan parādīt un viņiem pašiem pierādīt, ka ikviena jauna cilvēka ideja, lai arī cik no sākuma neveikla šķistu, ir vērtīga, piemeklējot tai nepieciešamās materializēšanas iespējas," skaidro Evelone.

Nākamās radošās darbnīcas plānotas 17. novembrī un 1. decembrī kopā ar māksliniekiem Andreju Strokinu un Evitu Melbārdi.

Vēlama iepriekšēja pieteikšanās aizpildot anketu vai sazinoties ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izglītības projektu vadītāju Māru Žeikari: [email protected], +371 29586893.

Par Latvijas Laikmetīgās mākslas centru

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, starptautisku un nacionāla mēroga mākslas notikumu kurators un producents, ir lielākā Latvijas laikmetīgās mākslas institūcija. Kopš 1993. gada tas pēta un veido laikmetīgās mākslas procesus Latvijā un starptautiski, lai provocētu kritisku refleksiju par mūsdienu sabiedrības jautājumiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti