Rudītes Kalpiņas «Harijam augot» – jauna grāmata par viedierīču raisītām komiskām situācijām

Apgāds “Pētergailis” laidis klajā jaunu grāmatu “Harijam augot”. Tās autore ir proziste un redaktore Rudīte Kalpiņa, grāmatas mākslinieks Aivars Baranovs, paziņojumā presei informēja izdevniecības pārstāvji.

12 humoristiskos stāstiņos, kuru galvenais varonis ir mazais Harītis, atainota augošā zēna interese par sociālajiem tīkliem, telefoniem, datoriem, viedtālruņiem un šo rīku raisītās komiskās situācijas viņa ģimenē.

Ārkārtīgi runātīgais un uz komunikāciju vērstais Harītis pieskaitāms ''zūmeru paaudzei'', kas jau no agra vecuma prot apieties ar digitālajām tehnoloģijām un vēlas turēt līdzi tehnoloģiju attīstības nerimstošajam skrējienam. Harīša mātei un omītei ir cita dzīves pieredze, tāpēc dažādu laikmetu sadure viņu starpā ir neizbēgama. Situatīvo stāstiņu darbības fonā viegli ironiski iezīmētas arī Latvijas sociālpolitiskās reālijas.

Kāpēc Harīša māmiņa jutās atvieglota, kad ''Lattelecom'' sāka vadīt Nils Melngailis? Kuri Nacionālā un citu teātru aktieri pozēja skolēnu pašiņiem? Kāpēc zēna māte nevēlējās kļūt par direktori un Harītis tā arī neaizsūtīja vēstuli Jūlijam Krūmiņam? Kā apmācību konsultantam Danielam gāja ar Harīša omes izglītošanu datorzinībās, un kā mūsdienās ikviens patiešām var būt gan tas, kas viņš ir, gan tas, par ko viņš uzdodas? Kādus risinājumus apķērīgais zēns piedāvā savai mātei, lai tā beidzot kļūtu populāra?  

Grāmatu “Harijam augot” autore raksturo kā nelielu pienesumu latviešu vieglā žanra literatūras cienītājiem.

Grāmatu ilustrējis Aivars Baranovs. Redaktore – Sigita Kušnere. Grāmatas vāka dizainu veidojusi Anna Aizsilniece.  

Rudīte Kalpiņa ir rakstījusi īsprozu un publicistiku, literarizējusi Otomāra Kalpiņa atmiņas grāmatā “Sāļumā” (2018), Kopš 2015. gada ir literatūras, publicistikas un vēstures žurnāla “Domuzīme” galvenā redaktore

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt