Latvijas Radio ēterā jaunumi: «Starpbrīdis ar Tomu Grēviņu», «Kas būs ar Krieviju» un «Mediju anatomija»

No 2023. gada janvāra Latvijas Radio raidījumu klāstu papildina vairāki jauni izglītojoši, izklaidējoši un informatīvi analītiski raidījumi, turpinot attīstīt satura daudzveidību un dažādām mērķauditorijām piemērota satura veidošanu. Jau no šodienas, 2. janvāra, Latvijas Radio 5 – Pieci.lv radošais direktors un ētera personība Toms Grēviņš katru darba dienu uzrunās arī Latvijas Radio 1 klausītājus raidījumā "Starpbrīdis ar Tomu Grēviņu", bet katru piektdienu būs dzirdams raidījums "Mediju anatomija", kas vēstīs par mediju nozarē aktuāliem tematiem. Tāpat par jaunumiem saturā parūpējušies arī Latvijas Radio 4 – Doma laukums un LR5.

"Neraugoties uz finansiāliem izaicinājumiem, arī 2023. gadu Latvijas Radio iesāks ar vairākiem jauniem raidījumiem dažādās tēmās un žanros. Mūsu mērķis ir attīstīt programmu kvalitāti un daudzveidību, lai ikviens klausītājs varētu atrast sev ko noderīgu un interesantu. Šobrīd vēl nav skaidrs, kādas satura izmaiņas Latvijas Radio klausītājus gaida no 2023. gada rudens. Ja valstiskā mērogā netiks segts energoresursu krīzes un inflācijas radītais izmaksu pieaugums un būtiski palielināts finansējums, tad pastāv iespēja, ka Latvijas Radio būs ne tikai jāsamazina investīciju apjoms, bet arī satura piedāvājums," atzīst Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne.

Jau 2. janvārī Latvijas Radio 1 ēterā pirmatskaņojumu piedzīvos raidījums "Starpbrīdis ar Tomu Grēviņu", kas tiešraidē skanēs katru darba dienu no plkst. 17.05 līdz 18.00.

Raidījums autobraucēju laikā informēs klausītājus par populārās kultūras, mūzikas, zinātnes un sporta norisēm, izceļot ārpus ziņu topa notiekošo Latvijā un pasaulē.

Tāpat pie Grēviņa studijā viesosies kultūras, sporta, zinātnes un nevalstiskā sektora pārstāvji. "Starpbrīdī ar Tomu Grēviņu" skanēs arī Grēviņa izvēlēta mūzika, kā arī kultūras afiša un sociālo mediju apskats. "Tas ir ļoti liels gods, ka LR1 vadība man ir nolēmusi dot iespēju vadīt ikdienas raidījumu. Tai pašā laikā tas ir jauns izaicinājums, un izaicinājumi man patīk. Lai gan raidījuma pamatā būs sarunas par visdažādākajiem tematiem, arī LR1 klausītājiem atskaņošu lieliskas dziesmas, kuras noteikti darba dienas izskaņu padarīs patīkamāku," norāda Toms Grēviņš.

Sākoties jaunam gadam, pārmaiņas piedzīvos arī klausītāju iecienītie LR1 ziņu un informatīvi analītiskie raidījumi "Labrīt", "Pusdiena" un "Pēcpusdiena". Programmas "Labrīt" klausītājus līdzās Laurim Zvejniekam un Dairai Zīlei turpmāk uzrunās arī Arta Skuja un Kristaps Feldmanis. Savukārt katru darba dienu no plkst. 16.05 līdz 16.45 atsvaidzinātu dinamisko ziņu programmu "Pēcpusdiena" vadīs žurnālists Tālis Eipurs.

No 6. janvāra katru piektdienu plkst. 16.45 LR1 ēterā skanēs raidījums "Mediju anatomija", ko vadīs žurnālistes Dace Krejere un Zane Ozoliņa.

Raidījumā tiks skaidroti mediju nozares izaicinājumi un aktuālās tendences, kā arī pārspriestas profesionālās un ētiskās dilemmas, ko nākas risināt redakcijām un žurnālistiem.

Katrs raidījums tiks veltīts vienam mediju nozarē aktuālam tematam, ko varētu uzskatīt par svarīgu un/vai interesantu plašākai sabiedrībai. "Mūsu mērķis ir pastāstīt ne tikai to, kas ir aktuāls mediju pasaulē, ar kādiem izaicinājumiem saskaras kolēģi un kas nosaka mediju dienas kārtību šodien, bet vēlamies arī atklāt, cik ļoti mediju vide ir mainījusies pēdējās desmitgadēs. Tikpat svarīgi, mūsuprāt, ir arī stāstīt par dažādiem Latvijas un pasaules mediju vēstures notikumiem, kas mūs ir mainījuši," norāda raidījuma "Mediju anatomija" veidotāja Dace Krejere.

Latvijas Radio arī 2023. gadā pastiprināti turpinās sekot līdzi notikumiem Ukrainā, kur atrodas Latvijas Radio pastāvīgā korespondente Indra Sprance. Savukārt Latvijas Radio oriģinālsatura podkāsts jeb raidieraksts "Drošinātājs", kas vēsta par karu Ukrainā un ko veido žurnālisti Dīvs Reiznieks un Tālis Eipurs, jau no 5. janvāra ceturtdienās plkst. 16.45 būs dzirdams arī LR1 ēterā.

No 26. janvāra katra mēneša pēdējā ceturtdienā plkst. 15.05 LR1 ēterā skanēs jauns raidījums "Kas būs ar Krieviju?".

Raidījumu vadīs Eduards Liniņš, kurš, sarunājoties ar politologiem, publicistiem un politiķiem Latvijā un ārvalstīs, spriedīs par iespējamiem Krievijas nākotnes attīstības scenārijiem.

Vairākus jaunus raidījumus šogad ir sarūpējis mazākumtautību valodās raidošais Latvijas Radio 4 – Doma laukums. Turpmāk sestdienās plkst. 11.05 LR4 ēterā skanēs raidījums "Kultūras kods". Katra raidījuma epizode vēstīs par kādu no Latvijas kultūras kanona vērtībām. No 7. janvāra katru sestdienu plkst. 15.05 LR4 klausītājiem būs pieejams raidījums "Valsts biogrāfija", ko vadīs Eduards Liniņš. 52 raidījumu cikls tiks veidots kā īss Latvijas vēstures kurss – katrs raidījums atspoguļos kādu notikumu vai vēstures posmu. Savukārt raidījums "Balsis" skanēs katru darba dienu plkst. 15.05, un tajā būs klausāmi Eiropas sabiedrisko mediju veidotie raidījumi krievu valodā – notikumu apskati, aktuālās intervijas ar dažādu valstu ekspertiem un viedokļu līderiem.

Arī Latvijas Radio 5 – Pieci.lv ir parūpējies par vairākiem jauniem raidījumiem jauniešu auditorijai. Darba dienās no plkst. 6.00 līdz 10.00 skanēs mazliet atjaunots ''Rīta radio'' kopā ar Magnusu Eriņu un Lotu Ulmani. No pirmdienas līdz ceturtdienai darba dienās no plkst. 18.00 līdz 20.00 skanēs jauns raidījums – "TOP 30 ar Tomu Grēviņu", bet no plkst. 20.00 līdz 23.00 – "DJ skola piedāvā" ar jaunajiem DJ skolas audzēkņiem. Jauno raidījumu "Brīvdienu brokastis" sestdienās un svētdienās vadīs Toms Putniņš un Kristofers Malnačs.

Par Latvijas Radio

Latvijas Radio kanālu grupa ar 33,96% radio klausīšanās laika daļu joprojām saglabā tirgus līdera pozīciju Latvijā, liecina "Kantar TNS" jaunākie auditorijas dati par 2022. gada vasaras–rudens periodu. Latvijas Radio programmas klausās vairāk nekā 740 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.

Šobrīd Latvijas Radio ir lielākais programmu producents Latvijā.  Radio veido piecas programmas: Latvijas Radio 1 (trešais klausītākais kanāls Latvijā), Latvijas Radio 2 (visklausītākā radio stacija Latvijā), Latvijas Radio 3 – ''Klasika'' (vienīgais klasiskās mūzikas kanāls Latvijā), Latvijas Radio 4 – Doma laukums (kanāls mazākumtautību valodās), jauniešu multimediālā platforma Latvijas Radio 5 – Pieci.lv.

Latvijas Radio podkāstu straumēšanas vietnēs piedāvā vairāk nekā 160 dažādus raidījumus, kas pielāgoti raidierakstu formātam. Tāpat pieejami vairāki oriģinālpodkāsti, kas primāri veidoti digitālajai audio videi. Ik mēnesi Latvijas Radio paplašina piedāvātā satura apjomu podkāstu straumēšanas vietnēs. Latvijas Radio saturu iespējams klausīties arī Latvijas Radio mobilajā lietotnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti