Konferencē par digitalizācijas iespējām kultūrā uzstāsies runātāji no Šveices, Lielbritānijas un Zviedrijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Nākamnedēļ, 6. jūlijā, no pulksten 10.00 līdz 14.30 notiks starptautiska tiešsaistes konference “Digitālā transformācija kultūrā” (“Digital Transformation in Culture”), piedaloties virknei kultūras nozares profesionāļu no pasaulē atzītām organizācijām un projektiem, informēja rīkotāji. Runātāju vidū būs "TATE" digitālās attīstības direktore Hilarija Naita, Londonas simfoniskā orķestra vadītājs Deivids Bērks, Zviedrijas Digitālo inovāciju centra direktors Johans Magnusons, Lucernas festivāla mārketinga vadītāja Betina Hagi un Cīrihes Tonhalles orķestra mārketinga vadītāja Mikaela Brauna.

Tāpat uzstāsies virtuālās realitātes projekta “In VR we trust” autori un kuratori Daniels Hengsts un Klemenss Šolls, Jauno mediju kultūras centra "RIXC" mākslinieciskais direktors Raitis Šmits, kā arī EPFL – Kultūras mantojuma un inovāciju centra vadītājs un attīstības direktors Alēns Dufo, kurš vadījis Montrē Džeza festivāla digitalizācijas projektu.

Konferences mērķis ir rosināt diskusiju par digitalizācijas un tās sniegto iespēju ietekmi kultūras jomā, piedāvājot starptautisku runātāju praktisko pieredzi

un ieskatu veidos, kā Latvijas un Baltijas kultūras organizācijas vai projekti var uzlabot savu digitālo pieredzi, skaidroja organizatori. Atklāšanā dalībniekus uzrunās Latvijas Kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība), Šveices Ārlietu ministrs Ignacio Kasiss un konferences organizatoru pārstāve, mūzikas festivāla “Rīga Jūrmala” izpilddirektore Zane Čulkstēna.

Organizatori norādīja, ka konferencē būs trīs galvenie tematiskie bloki: digitalizācijas nozīme kultūrā, digitālo rīku pielietojums satura veidošanā, kā arī digitālo rīku izmantošana administratīvās efektivitātes uzlabošanā. Par katru tēmu ar 15 minūšu uzrunu uzstāsies trīs runātāji, un katru tematisko sadaļu noslēgs 30 minūšu diskusija, lai rosinātu informācijas un pieredzes apmaiņu, dodot iesaistes iespēju arī konferences skatītājiem.

Diskusijās starptautiskajiem dalībniekiem, kuri uzstāsies tiešsaistē, Hanzas Peronā izveidotajā konferences studijā pievienosies arī pārstāvji no Latvijas kultūras un mākslas nozares. Viņu vidū būs Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko, Kultūras ministrijas valsts sekretāres vietnieks Uldis Zariņš, Latvijas Jaunā teātra institūta kuratore Gundega Laiviņa, kultūrvietas "Hanzas perons" direktore Ieva Irbina, Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes loceklis Sandis Voldiņš un koncertzāles “Lielais dzintars” vadītājs Timurs Tomsons.

Lai iesaistītos diskusijās un uzdotu jautājumus runātājiem, iepriekš jāreģistrējas. Konference “Digitālā transformācija kultūrā” būs pieejama ikvienam interesentam bez maksas. Tiešraidi varēs vērot festivāla “Rīga Jūrmala” "Facebook" lapā, kā arī portālā LSM.

Konferenci “Digitālā transformācija kultūrā” organizē klasiskās mūzikas festivāls “Rīga Jūrmala” ar Šveices Konfederācijas vēstniecības Latvijā un Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti