Ar lekciju Gaismas pilī noslēgsies Hardija Lediņa gads

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Svētdien, 13.decembrī, plkst. 13 Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz vācu kuratores Barbaras Štrakas priekšlasījumu un Hardija Lediņa gada noslēguma diskusiju.

Gada garumā ar plašu pasākumu programmu tika atklātas multimediju mākslinieka dažādās radošās darbības šķautnes un plašais ietekmju loks, tādēļ gada izskaņā ar vieglu ironiju tiks apspriests jautājums par Hardiju Lediņu Kultūras kanonā, uzdodot jautājumu, vai šajā institucionalizētajā valsts kultūras atmiņā ir vieta arī alternatīvās un starpdisciplinārās mākslas parādībām. Diskusija notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas pirmā stāva izstāžu zālē.

Ar priekšlasījumu par Lediņa nozīmi Latvijas avangarda ainā uzstāsies vācu kuratore Barbara Štraka no Berlīnes, bet vēlākai diskusijai pievienosies arhitektūras doktors Jānis Lejnieks, dzejniece Liāna Langa, muzikologs Boriss Avramecs un mākslas zinātnieks Jānis Borgs. Diskusiju vadīs Latvijas laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese un izstādes "Lediņš. Starp to un kaut ko citu" kuratore Līga Lindenbauma. Kā vēstīts, izstāde Latvijas Nacionālajā bibliotēkā skatāma līdz 30.decembrim.

Barbara Štraka (1954) ir vācu mākslas zinātniece, kritiķe un kuratore. Kā Vācijas Jaunās tēlotājmākslas apvienības ārštata kuratore 1988.gadā realizējusi leģendāro latviešu mākslinieku izstādi "Rīga - latviešu avangards". Šī izstāde bija vērienīgākā latviešu mākslinieku skate Rietumos, kas 1989.gadā tika rādīta arī Brēmenē un Ķelnē. Nebijušu sajūtu restaurēšanas darbnīcas (NSRD) mākslinieku grupas - Hardija Lediņa, Jura Boiko, Daces Šēnbergas un Imanta Žodžika - iekļaušana šai izstādē bija solis uz latviešu jauno mākslas parādību iekļaušanos Rietumu mākslas ainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti