Ojāra Vācieša muzejā atklās Ojāra Martinsona fotogrāfiju izstādi «Satiktie»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Fotomākslinieks Ojārs Martinsons aicina uz Ojāra Vācieša muzeju, kur no 28. februāra līdz 2. aprīlim būs aplūkojama fotogrāfiju izstāde “Satiktie”. Fotogrāfijas tapušas laika posmā no 1970. līdz 1990. gadam, strādājot žurnālā “Liesma”, un ataino tā laika sabiedrības darbiniekus, medijus informē muzeja pārstāvji.

Izstādes saturu veido sabiedrībā pazīstamu rakstnieku, dzejnieku, mākslinieku, aktieru, komponistu un estrādes dziedātāju fotogrāfijas. Portretu galerijā ir Ojārs Vācietis, Raimonds Pauls, Māra Zālīte, Broņislava Martuževa, Pēteris Pētersons, Imants Ziedonis, Maija Tabaka, Harijs Liepiņš, Ģirts Jakovļevs. Pēteris Jurciņš, Uldis Stabulnieks un citas radošas personības. Fotogrāfijas tvertas viņu mājas vidē vai dabā.

Ojāra Vācieša muzejs ir jau ceturtā vieta, kur eksponēti Ojāra Martinsona foto kolekcijas darbi.

Fotogrāfiju uzņemšanas laiks sakrīt ar Ojāra Vācieša dzīves laiku, tādēļ izstāde “Satiktie” organiski iekļaujas Ojāra Vācieša memoriālā muzeja vidē, jo portretēti dzejnieka laikabiedri.

Visi izstādes darbi ir kolekcija no žurnāla “Liesma” darba fotosesijām. Laikā, kad uzņemtas fotogrāfijas, Padomju Latvijas kultūras vidē iecienītais un populārais žurnāls savu tirāžu palielināja no 20 tūkstoši eksemplāru metiena mēnesī uz 200 tūkstošiem eksemplāru.

Ojārs Martinsons par fotosesiju ar Ojāru Vācieti stāsta: “Mājā, kur dzīvoja Ojārs Vācietis, dzīvoja arī žurnāla “Liesma” kolēģis Aivars Baumanis, viņš to sarunāja. Pati fotografēšanās noskaņa bija dabiska un vienkārša, pastaigā tapušas dzejnieka fotogrāfijas Arkādijas parkā, Torņakalna stacijā uz sliedēm. Ojārs Vācietis gāja pa sliedēm uz priekšu, un es tik kāpos atpakaļ. Labi, ka nenāca vilciens...”.

Par radošo procesu stāstot, Ojārs Martinsons uzsver, ka nekad nav žēlojis filmiņu, kādreiz pat nofotografēti 100 kadri, lai no tiem izvēlētos vienu, to īsto, kur notverts mirklis. Dodoties uz fotosesijām pie tā laika slavenībām, radošajām personībām, fotogrāfs atceras viņu uzticēšanos, labo uzņemšanu. “Laikam esmu tas tips, ka mans ģīmis rādīja, ka var uzticēties,” pasmej mākslinieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti