Fotoizstādē «Mans putns» Dabas muzejā apskatāmi 114 iedzīvotāju iesniegtie darbi

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā līdz 30. jūnijam skatāma šā gada fotokonkursa "Mans putns 2024" labāko darbu izstāde, informēja muzejā, norādot, ka no 188 saņemtajām fotogrāfijām 114 nonākušas izstādē.

Fotokonkurss "Mans putns" notiek jau vairāk nekā 20 gadu, un, kā norādīja muzejā, iesniegti darbi aizvien atklāj ko pārsteidzošu par Latvijas putnu faunu. Konkursa komisija rūpīgi izvērtē katru saņemto fotogrāfiju, pievēršot uzmanību ne tikai putnu sugām, bet arī kompozīcijai, autora izpratnei un attieksmei pret dabu.

Rezultātu paziņošanas un izstādes atklāšanas pasākumā Dabas muzejā putnu fotogrāfi no visas Latvijas atzina, ka intriga un interese par rezultātiem, protams, ir, tomēr vienlīdz svarīga ir tikšanās ar līdzīgi domājošiem, citu veikuma aplūkošana, dalīšanās ar putnu fotografēšanas pieredzi un dabā piedzīvoto.   

Muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko, komentējot iesniegtos darbus, norādīja: "Priecājos, ka konkursam vērojama tāda kā atdzimšana, saņēmām 188 fotogrāfijas, izstādē būs 114. Šogad bija izteikta tendence bildēm būt no ziemas un vasaras, daudzas uzņemtas pie ūdeņiem. Vērojama arī salīdzinoši liela sugu daudzveidība – 89, bet pārsteidzoši maz bilžu bija ar baltajiem stārķiem un baltajām cielavām."

Apkopojot fotografēto putnu sugu statistiku, kā rekordisti izceļas lielais ķīris un meža pīle, bet bieži attēlos iemūžināti arī vidējais dzenis, lielā gaura, melnais meža strazds, garastīte, laucis, dižraibais dzenis u.c.

Izstāde ar konkursa labākajiem darbiem apskatāma līdz 30. jūnijam. Līdzās fotogrāfijām eksponēti priekšmeti no muzeja zooloģiskā krājuma putnu kolekcijām. Ikvienam apmeklētājam būs iespēja nobalsot par, viņaprāt, skaistāko fotogrāfiju izstādē.

Vēl par putniem

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti