FOTO: Kairišs pabeidz jaunās spēlfilmas ziemas ainu uzņemšanu Latgalē

Režisors Viesturs Kairišs noslēdzis savas jaunās spēlfilmas "Pilsēta pie upes" pirmo filmēšanas posmu, kas iegadījās līdz šim aukstākajās 2018.gada dienās. Vairākas filmai svarīgas epizodes uzņemtas Krāslavā un Ludzā, piedaloties vairāk nekā 300 masu skatu dalībniekiem, informē Nacionālā kino centra (NKC) pārstāve Kristīne Matīsa.

Februāra pēdējā nedēļā Latgalē, līdz šim aukstākajās 2018. gada dienās, noritēja Kairiša filmas "Pilsēta pie upes" ziemas ainu filmēšana, uzņemot vairākas svarīgas un ietilpīgas epizodes – piemēram, ebreju kāzas un padomju laika parādi 1940. gadā.

Visās ziemas ainās kopumā piedalījās vairāk nekā 300 masu skatu dalībnieki, kam filmas veidotāji ir ļoti pateicīgi par izturību.

Atskatoties uz aizvadītajām filmēšanas dienām, Kairišs secinājis: "Pilsētā pie aizsalušās upes beidzies pirmais filmēšanas posms. Visi dzīvi, deguni un ausis arī nevienam nav atlūzuši. Apstākļi bija ekstrēmi, taču ļoti piemēroti filmas garam – cīņai ar neiespējamo. Aizsalušās upes dēļ pat nāksies mazliet koriģēt scenāriju, jo šādu ziemu prognozēt nebija iespējams."

Atšķirībā no Krāslavas filmas veidotāji Ludzā jutušies kā mājās, jo dzīvojuši tajā pašā viesnīcā, kad filmētas ziemas epizodes filmai "Melānijas hronika".

"Tolaik arī tieši uz ziemas filmēšanām bija uznācis milzīgs aukstums, tad jau laikam jāgaida arī trakais karstums vasarā. Tikmēr mums atliek rūpīgi analizēt uzņemto materiālu un virzīties uz priekšu. Pagaidām izskatās, ka diezgan pārdrošie risinājumi gan aktieru atlasē, gan filmas vizuālajā risinājumā izskatās pārliecinoši un pareizi," sacīja režisors.

Filmas aktieri, kuru ansambļa centrā ir Dāvis Suharevskis, Agnese Cīrule, Gundars Āboliņš un Brigita Cmuntova no Čehijas, bija tie, kam ziemas spelgonis sagādāja vislielākos pārbaudījumus, nemaz nerunājot par daudzajiem masu skatu dalībniekiem –

nereti visai plānos vēsturiskos kostīmos bija stundām ilgi jāgaida, kamēr tiek izmēģinātas un uzfilmētas plānotās ārskatu ainas.

Neraugoties uz skarbajiem apstākļiem, vietējie Latgales iedzīvotāji, kas bija atlasīti masu skatiem un dažādu otrā plāna lomu atveidošanai, ne mirkli neeesot sūdzējušies un bijuši ļoti priecīgi par iespēju piedalīties filmēšanā, norāda NKC.

Filma ir traģikomēdija, kas top pēc Gunara Janovska tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Galvenajam varonim Ansim ir nevainīga profesija – daiļkrāsotājs –, un viņš ir pieprasīts pie visiem režīmiem. Vispirms visas pilsētas šiltes jākrāso zaļā krāsā, tad komunistiem viss jāpārkrāso sarkans, nacistiem atkal sarkanais jākrāso ciet ar brūno. Neskatoties uz to, ka stāsta vēsturiskais fons ir traģisks, tajā valda vieglums, jaunu cilvēku attiecību jutekliskums un humors.

Spēlfilmu "Pilsēta pie upes" līdz šim atbalstījis NKC, Čehijas Valsts kino fonds, Ludzas, Krāslavas un Rēzeknes pašvaldības, kā arī privātie atbalstītāji "Merrild", "Salmo", "Norfin" un citi.

Filmas uzņemšana turpināsies šā gada vasarā – jūlija un augusta mēnešos Latgalē. Filmas pirmizrāde plānota 2019.gada nogalē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti