EK fotokonkursā starp uzvarētājiem pirmo reizi Latvijas pārstāve

Eiropas Komisijas (EK) reģionālās politikas direktorāta organizētajā fotoattēlu konkursā “Eiropa manā reģionā” starp uzvarētājiem pirmo reizi konkursa pastāvēšanas laikā ir iekļuvusi Latvijas pārstāve - Ieva Vīksne. Kopumā galvenās balvas saņem trīs valstu – Latvijas, Lietuvas un Portugāles pārstāvji.

“Konkursā piedalīties mani pamudināja tā formāts. Uztvēru to kā izaicinājumu - nofotogrāfēt fondu atbalstītos projektus, vienlaicīgi cenšoties uzņemt attēlu, kur ir redzams, kas vairāk par zīmi. Mana bilde tapa uz dzelzceļa tilta, maršrutā Rīga – Tukums," stāsta Ieva Vīksne. "Domājot par dalību konkursā, centos atrast interesantākos un saistošākos objektus sev. Viens no tiem bija vilciena kupejas, kurās var notver iekšā un ārā notiekošo. Papildus tam, tas ir objekts, kas tiek aktīvi izmantots ļoti uzskatāmā veidā – atšķirībā varbūt no ēkām.”

Kopumā konkursā tika iesniegtas un vērtētas vairāk nekā 1000 bildes no visas Eiropas. Atbildot uz jautājumu, vai biji pārsteigta, ka starp tik lielu bilžu skaitu tika izvēlēta tieši tava bilde, Ieva atzīst: “Jā! Pārsteigums bija milzīgs."

"Sākotnēji ievēroju, ka ir ļoti daudz dalībnieku no visas Eiropas, taču daudzi ievietoja tikai pašas zīmes attēlu. Tam pretstatā bija darbi, kuros bija skaidri redzama autora ideja un attēli bija ļoti kvalitatīvi. Šķita, ka mans darbs nav slikts, bet žūrijas gaumi nekad nevar paredzēt, tāpēc lielas cerības uz uzvaru neliku,” turpina Ieva Vīksne.

Balvā katrs uzvarētājs saņems digitālās kameras aprīkojumu par 1 000 eiro un ceļojumu divām personām uz Briseli  6.- 9. oktobrī, “Open Days” — Eiropas Reģionu un pilsētu nedēļas ietvaros. Pasākuma laikā uzvarētāji saņems balvas un dalīsies stāstos par uzņemtajiem foto.

“Šķiet, ka pilnībā aptveršu notikušo tikai atrodoties pasākumā. Pagaidām tas viss ir nedaudz sirreāli,” atzīst konkursa uzvarētāja.

Fotoattēlu konkursu “Eiropa manā reģionā” EK reģionālās politikas direktorāts organizē trešo gadu pēc kārtas. Konkursa mērķis ir vairot izpratni par Eiropas Savienības (ES) realizētajiem projektiem un sasniegtajiem rezultātiem. Ar ES atbalstu ir realizēti simtiem tūkstošu projektu visos Eiropas reģionos, kā arī lieliski realizēto projektu piemēri atrodami visā Latvijā. Par dalību konkursā Ieva teic: “Noteikti ieteiktu citiem piedalīties konkursā! Tā ir lieliska pieredze un mobilizē tevi darbam uz konkrētu tēmu - tas ir izaicinājums. Bija ļoti interesanti vērot, kā objektus attēlo dažādu valstu pārstāvji - vieni pievieno tradicionālos tērpus vai ainavas, citi paši bildējās pie objektiem.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti