Rīta Panorāma

Tapis Andra Eglīša gleznojums uz Operas dzelzs priekškara

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Grupa "Sudden Lights" gatavojas doties uz Eirovīziju

Eirovīzijas fani liek justies kā Holivudas zvaigznēm. «Sudden Lights» gatavi doties uz Liverpūli

Jau sestdien, 29. aprīlī, grupa "Sudden Lights" dosies uz Liverpūli, lai gatavotos tur maijā notiekošajam Eirovīzijas pusfinālam.

LTV raidījumā "Rīta Panorāma" grupas dalībnieki atklāj, ka līdzi viņiem būs seši koferi, katram rokas bagāža un, protams, instrumenti: "Šajos pāris mēnešos esam pucējušies vairāk nekā jebkad. Divi koferi būs atvēlēti mūsu skatuves tērpiem un tirkīzzilajam paklājam."

Šo gadu grupa aizvadījusi, intensīvi ceļojot, lai nestu "Supernovā" uzvarējušās dziesmas "Aijā" vārdu pasaulē. "Viss sākās ar Moldovu, ar Kišiņevu, kur mēs bijām viņu nacionālās atlases finālā. Tad sākās Rietumeiropa – bijām divas reizes Spānijā, Amsterdamā, Varšavā un arī Izraēlā," stāsta "Sudden Lights" vokāls Andrejs Reinis Zitmanis.

Mūziķi it visur tika uzņemti ļoti silti, un publika lika justies ļoti gaidītiem. "Kaut kādā ziņā tas bija liels pārsteigums, cik šī Eirovīzijas fanu komūna ir liela un cik viņa ir kaislīga par šo lietu. Viņa zina ne tikai šo dziesmu, viņa zina citas mūsu dziesmas, viņi zina mūsu piecus gadus veco dziesmu, ar ko mēs iepriekš piedalījāmies "Supernovā". Viņi ir tik informēti. Tas bija liels pārsteigums. Kaut kādā ziņā mums sanāca pabaudīt tādu lielo Holivudas zvaigžņu dzīvi ar sarkanajiem paklājiem un ļaužu mīlestību," atzīst Andrejs Reinis Zitmanis.

Lai arī ir liela daļa sabiedrības, kas uzskata, ka Eirovīzija nav nopietna māksla, tomēr auditorija, kas skatās Eirovīzijas starptautisko finālu, ir milzīga – tie ir simtiem miljoni. Jautāti, cik tad nozīmīga ir Eirovīzijas skatuve, domājot arī par tiem, kas plāno piedalīties "Supernovā", mūziķi atzīmē: "Lai cik ļoti mēs paši arī savā starpā esam mazliet pasmīnējuši, Eirovīzija kaut kādā ziņā ir Eiropas simbols, un tas simbolizē mūsu dažādību, mūsu visādas dīvainības, un tas jau laikam beigu beigās veido to mūsu vienotību. Arī kā mūziķiem tā ir milzīga iespēja un milzīgs solis uz augšu."

Grupa arī pauž savu pārsteigumu, ka visās apceļotajās valstīs fani ir iemācījušies pāris vārdus latviešu valodā un dziedājuši līdzi. "Katru reizi, kad nospēlējam dziesmu, mums jau ir pilnīgi tāda kā tradīcija izveidojusies, ka mēs nākam skatuves priekšā un dziedam kopā ar publiku," stāsta basģitārists Kārlis Vārtiņš.

"Tas ir ļoti sirds sildoši, ka tos trīs, bet ļoti spēcīgos vārdus latviešu valodā dzied cilvēki Spānijā vai Amsterdamā. Tas ir sapnis – Latvijas karogi auditorijā," atzīst mūziķi.

Pēc pāris dienām dziesmai "Aijā" gaidāma arī akustiskā versija. "Tā ir mūsu pašu iniciatīva. Mums bija vēlme drusciņ parādīt mūsu skaisto pilsētu. Līdz ar to mēs uzfilmējām brīnišķīgu videoklipu šai te akustiskajai versijai Vecrīgā, un pavisam, pavisam drīz šis video ieraudzīs dienas gaismu."

Uzfilmēta ir arī Latvijas vizītkarte, kurā puiši redzami, peldamies Baltijas jūrā ziemā. "Jāatzīst, ka pēc šīs filmēšanas mums bija sagatavota silta pirtiņa," atklāj Kārlis Vārtiņš. Grūtākais gan neesot bijusi pati pelde, bet stāvēšana sniegā pirms tam, gaidot operatorus sagatavojamies. "Beigās jau skaisti sanāca, manuprāt, un varēs arī Eiropa novērtēt," teic Andrejs Reinis Zitmanis.

Lai gan vasara plānota darbīga, mūziķi joprojām ir atvērti uzaicinājumiem.

Sestdien pulksten 12.30 tiešraidē LSM.lv būs skatāms pasākums no lidostas "Rīga" – veiksmes vēlējumi, saruna ar "Sudden Lights" par emocijām un gatavību pārstāvēt Latviju Eirovīzijā, kā arī dziesmas "Aijā" atskaņojums.

KONTEKSTS:

2023. gadā Eirovīzijas dziesmu konkurss notiks Liverpūlē, Lielbritānijā. Latviju konkursā pārstāvēs grupa "Sudden Lights" ar dziesmu "Aijā".

2022. gadā konkursā uzvarēja Ukrainas pārstāvji "Kalush Orchestra" ar dziesmu "Стефанія", tomēr Eiropas Raidsabiedrību savienība (EBU) lēma 2023. gada konkursa rīkošanu Ukrainas vārdā uzticēt Lielbritānijai.

Latvijas pārstāvji konkursā uzstāsies pirmajā pusfinālā 9. maijā, kur piedalīsies arī Norvēģija, Malta, Serbija, Portugāle, Īrija, Horvātija, Šveice, Izraēla, Moldova, Zviedrija, Azerbaidžāna, Čehija, Nīderlande un Somija. Eirovīzijas otrais pusfināls notiks 11. maijā un tajā piedalīsies Armēnija, Beļģija, Kipra, Dānija, Igaunija, Grieķija, Islande, Rumānija, Albānija, Austrālija, Austrija, Gruzija, Lietuva, Polija, Sanmarīno un Slovēnija.

Konkursa fināls notiks 13. maijā.

Grupas "Sudden Lights" sastāvā ir Andrejs Reinis Zitmanis (vokāls), Kārlis Matīss Zitmanis (ģitāra), Mārtiņš Matīss Zemītis (sitaminstrumenti) un Kārlis Vārtiņš (basģitāra).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti