Dziesmu un deju svētku izpilddirektore būs Daina Markova

Noslēdzies XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku izpilddirektora amata konkurss, un Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) izveidotā komisija par piemērotāko amatam atzinusi Dainu Markovu, informēja LNKC. 

Dainai Markovai ir pieredze liela mēroga projektu un pasākumu vadībā, ilggadēja pieredze komandas darba plānošanā un vadībā, kā arī sadarbības pieredze ar valsts un pašvaldības iestādēm. Vairāk nekā 20 gadus viņa strādājusi VSIA “Latvijas Televīzija” un no 2013. gada līdz 2019. gadam bijusi VSIA “Latvijas Nacionālā opera un balets” valdes locekle. Daina Markova darbu Latvijas Nacionālajā kultūras centrā uzsāks 2022. gada 1. martā.

“Konkursa komisija guva pilnu pārliecību par to, ka Daina Markova ir spēcīgs līderis: mērķtiecīga, enerģiska un izlēmīga, veicamo darbu un komandas ikdienas organizēšanā sarežģītas nestandarta situācijas spēj atrisināt bez grūtībām pat ļoti ierobežotos laika apstākļos, ātri uztver un apgūst jauno, tādējādi ļoti organiski iegūstot autoritāti ikvienā kolektīvā. Iepriekš neparedzēti sarežģījumi un izaicinājumi motivē Markovu darboties, kas ir ļoti svarīgi tik liela mēroga projektā, kādi ir mūsu Dziesmu un deju svētki. Vienlaikus 2023. gada – dziesmu un deju svētku tradīcijas 150. gadadienas – svētku jauno izpilddirektori raksturo atvērtība inovācijām un atbalsts sadarbības partneru un pašas vadītās komandas dalībnieku iniciatīvām,” akcentēja komisijas priekšsēdētāja, Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone.

Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku rīkotājs LNKC konkursu svētku izpilddirektora amatam izsludināja 2021. gada decembrī un kopā saņēma septiņus pretendentu pieteikumus. Konkurss norisinājās trīs kārtās – pirmajā, saskaņā ar nolikumu, tika veikta dalībnieku atlase, vērtējot iesniegtos pieteikumus. Otrā kārta bija daļēji strukturēta intervija, kurā pretendentiem bija iespēja prezentēt savu redzējumu, savukārt trešajā kārtā tika vērtētas pretendentu kompetences un veikts personības tests.

Pretendentu atbilstību svētku izpilddirektora amatam izvērtēja LNKC izveidota komisija. Tās sastāvā darbojās komisijas priekšsēdētāja, Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte, Dziesmu un deju svētku padomes koru nozares pārstāvis Mārtiņš Klišāns, Dziesmu un deju svētku padomes deju nozares pārstāve Zanda Mūrniece, Rīgas valstspilsētas pašvaldības Ziemeļrīgas kultūras apvienības direktore, Latvijas Kultūras darbinieku biedrības valdes locekle Liene Kubiļus un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt