Dziesmu svētku vokālo ansambļu konkursa finālā piedalīsies 30 ansambļi

27. un 28. maijā Mazajā ģildē notiks vokālo ansambļu konkursa fināls. Finālā piedalīsies 30 vokālie ansambļi. Konkursu vērtēs starptautiska žūrija, ieeja skatītājiem bez maksas, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāvji.

Vokālo ansambļu konkursa fināls norisināsies divu dienu garumā – 27. maijā dziedās seši senioru vokālie ansambļi un deviņi sieviešu vokālie ansambļi, savukārt 28. maijā četri pusprofesionālie vokālie ansambļi, pieci vīru vokālie ansambļi un seši jauktie vokālie ansambļi. Katrs finālists izpildīs programmu 15 minūšu garumā. Konkursa finālu aicināts vērot ikviens interesents, ieeja bez maksas.

Fināla dalībniekus vērtēs žūrija – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors, senās mūzikas apvienības "Schola Cantorum Riga" izveidotājs un vadītājs, muzikologs un viduslaiku mūzikas pētnieks Guntars Prānis; komponiste, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore Selga Mence; dziedātājs, pianists, komponists, vokālās grupas "Framest" vadītājs Jānis Ķirsis; diriģents un komponists, zēnu kora "Ažuoliukas" ilggadējs mākslinieciskais vadītājs Vītauts Miškinis (Lietuva); diriģents, Igaunijas TV meiteņu kora ilggadējs mākslinieciskais vadītājs Ārne Saluvērs (Igaunija).

Žūrijas pārstāvis Jānis Ķirsis uzsvēra: "Atminoties vokālo ansambļu pārliecinošo sniegumu konkursa pirmajā kārtā rudenī, esmu drošs un pārliecināts, ka fināls būs apliecinājums tam, ka kolektīvi ir gatavi sevi parādīt visaugstākajā profesionālajā izpildījumā. Konkurss ir kā tilts un pierādījums gan sev, gan klausītājiem, ka vokālo ansambļu koncerti Dziesmu un deju svētkos būs spilgts notikums. Zināms, ka konkursa programmā gaidāmi gan jaundarbi, gan jauni aranžējumi un ikviens no dalībniekiem ļoti nopietni domā par programmu. Ar nepacietību gaidām."

Vokālie ansambļi XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos

Vokālo ansambļu mūsdienu mūzikas koncerts "Skaņu portreti" izskanēs 4. jūlijā pulksten 18.00 un 21.00 "Hanzas peronā".

"Būt māksliniekam, dziedot ansamblī, ir liela uzdrīkstēšanās, jo katrs ansambļa dziedātājs ir solists. Un aiz katra solista slēpjas personība. Personība, kuras daudzveidību ieraudzīt un atklāt ir viens no koncerta galvenajiem uzdevumiem. Atklāt patiesi nesavtīgu mīlestību pret mūziku, dziedāšanas prieku, cenšoties pietuvoties ikkatram no koncerta māksliniekiem, veidojot ļoti personīgu sarunu ar klausītāju.
Koncerta programmas kodolu veido latviešu ansambļu mūzikas zelta repertuārs, tai skaitā arī vairāki latviešu komponistu jaundarbi, latviešu tradicionālā mūzika un džezs," teikts koncerta aprakstā.

Vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncerts "Dievs. Daba. Cilvēks" izskanēs 4. jūlijā pulksten 21.00 Rīgas Svētā Jāņa baznīcā. "Dievs. Daba. Cilvēks. Mūžīgā trīsvienība, kas veido cilvēka dzīves pamatu, balstu un pasauluztveri," skaidrots koncerta aprakstā. Vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncertā piedalīsies spožākās balsis no visiem novadiem un Rīgas.

Bērnu un jauniešu vokālo ansambļu koncerts "Es vēlos sev ko pastāstīt" izskanēs 7. jūlijā pulksten 18.00, 8. jūlijā pulksten 12.00 un 15.00 "Hanzas peronā". Bērnu un jauniešu vokālo ansambļu koncertuzvedums, kurā skanēs Jāņa Lūsēna, Valta Pūces un Jēkaba Jančevska jaundarbi ar Rasas Bugavičutes-Pēces dzeju, piedalīsies 10 labākie bērnu un jauniešu vokālie ansambļi no visas Latvijas.

"Koncertuzvedums vedīs cauri bērnu rakstītas dienasgrāmatas lappusēm, kurās atspoguļotas sajūtas, piedzīvojumi un iespaidi par bērniem aktuālām norisēm gada garumā, sākot no vasaras izskaņas un gatavošanās skolai augustā līdz Dziesmu svētku kulminācijai jūlijā. Stāstnieku lomā – trīs atraktīvi ansambļu dalībnieki," teikts pasākuma aprakstā.

Vokālo ansambļu sadziedāšanās notiks 9. jūlijā pulksten 10.00 Esplanādē un Vecrīgas ielās.

"Vokālo ansambļu dziedājumi Rīgas zaļajā sirdī Esplanādē un Vecrīgas ielās – tas ir piedzīvojums, kurā saplūdīs dabas, pilsētas skaņas un cilvēka balsu vijums, pulsēs dzīvesprieks un skaistums, aizrautīga muzicēšana un īpaši tuvs kontakts ar klausītājiem!" solīts pasākuma aprakstā.

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki Rīgu pieskandinās no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam, to galvenais akcents būs Dziesmusvētku tradīcijas 150 gadu jubileja. Svētkus organizē Latvijas  Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti