Kas notiek ar 2024. gada valsts budžeta projektu Saeimā?

Edmunds Jurēvics, Māris Kučinskis, Harijs Rokpelnis, Artūrs Butāns, Andris Šuvajevs, Aleksejs Rosļikovs, Ainārs Šlesers

Jānis Domburs 29.novembris, trešdiena 21:15

«Pēdu nodzēšana» – parlamentārie uzraugi no jaunā SAB direktora gaida iekšējās drošības sistēmas sakārtošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Viens no jaunā Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora Egila Zviedra uzdevumiem pēc stāšanās amatā būs uzticības atjaunošana SAB. Proti, Zviedrim būs jāpilnveido SAB iekšējās drošības sistēma, lai savlaicīgi atklātu riskus. To trešdien, 14. janvārī, raidījumā “Kas notiek Latvijā?” uzsvēra vairāki Saeimas Nacionālās drošības komisijas deputāti.  

Komisijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība) diskusijā pauda bažas par to, vai bijušais SAB darbinieks Aigars Sparāns, pret kuru ierosināto krimināllietu prokuratūra aizvadītā gada nogalē nodeva tiesai, darbojies viens. Pēc Kučinska paustā, šis gadījums, kad SAB darbinieks ticis aizturēts un apsūdzēts par valsts noslēpumu saturošu ziņu nelikumīgu vākšanu, ir iedragājis uzticību SAB. Tāpēc Zviedrim būšot “jānodzēš” šī notikuma “pēdas.”

“Pēdu nodzēšana nozīmē, ka ir jāpārbauda, vai viņš bija viens vai ir saistītie cilvēki,” tā Kučinskis.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība), kas ir gan Nacionālās drošības padomes, gan parlamenta Nacionālās drošības komisijas locekle, par SAB direktora amatam izvirzītā Zviedra priekšrocību sauc faktu, ka viņš nāk no drošības dienestu vides: “Tomēr drošības dienestam ir sava specifika. Un tas mans apsvērums ir, ka, zinot šo drošības dienestu specifiku, iestādes vadītājs no iekšienes daudz skrupulozāk, jūtīgāk reaģēs uz dažādiem signāliem.''

SAB parlamentārās kontroles īstenotāju ieskatā, iespējams, jauna pieeja vajadzīga arī SAB publisko darbības pārskatu sagatavošanā.

KONTEKSTS:

SAB direktora amats ir vakants kopš aizvadītā gada novembra, kad negaidīti mūžībā aizgāja dienesta direktors Jānis Maizītis. Sestdien, 8. janvārī, Nacionālā drošības padome paziņoja, ka vakantajam amatam izvirza ilggadējo SAB darbinieku Egilu Zviedri. Par viņa apstiprināšanu vēl jālemj Saeimai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti