Mūžībā devies ilggadējais SAB vadītājs Jānis Maizītis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Šonakt mūžībā aizsaukts ilggadējais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktors un bijušais Latvijas Republikas ģenerālprokurors Jānis Maizītis, paziņojis Valsts prezidents Egils Levits.

"Paldies par kalpošanu valstij, lai vieglas smiltis. Visdziļākā līdzjūtība ģimenei," tviterī rakstīja Levits.

Mūžībā devies ilggadējais SAB vadītājs Jānis Maizītis
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Satversmes aizsardzības biroja direktora pienākumus šobrīd pilda Satversmes aizsardzības biroja direktora pirmais vietnieks Andis Freimanis.

Maizītis dzimis 1961. gada 18. jūlijā Cēsīs.

Darba gaitas uzsācis kā izmeklētājs, vēlāk jau kā virsprokurors. No 2000.–2010. gadam bijis Latvijas Republikas ģenerālprokurors.

Šajā laikā prokuratūrai nācās izmeklēt vairākas lietas, kas ieguva plašu publicitāti, piemēram, 2003. gadā sāktā "Digitalizācijas lieta", 2005. gadā uzsāktā "Jūrmalgeita", 2006. gadā uzsāktā "Lemberga stipendiātu" lieta, kā arī 2008. gadā uzsāktā Rīgas domes amatpersonu kukuļošanas lieta un citas. No tām vienīgi "Jūrmalgeita" tika iztiesāta laikā, kamēr Maizītis bija ģenerālprokurors.

No 2011. gada viņš bija Valsts prezidenta Andra Bērziņa padomnieks nacionālās drošības jautājumos. Savukārt no 2013. gada līdz mūža beigām bija Satversmes aizsardzības biroja direktors.

2010.–2011. gadā tieslietu ministra padomnieks. No 2011.–2013. gadam Valsts prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos, Nacionālās drošības padomes sekretārs.

Jānis Maizītis vadīja Satversmes aizsardzības biroju kopš 2013. gada 2. maija. Maizītis bija arī Latvijas Universitātes lektors, vairāku zinātnisku publikāciju autors.

Par Maizīti Satversmes aizsardzības birojs atvadu vārdos raksta: "Īstens Latvijas patriots, goda vīrs, izcils jurists un gādīgs tēvs."

Satversmes aizsardzības biroja direktora amata kandidātu izvirza Nacionālās drošības padome un ievēl Saeima atklātā balsojumā uz pieciem gadiem.

Satversmes aizsardzības birojs izsaka visdziļāko līdzjūtību Jāņa Maizīša ģimenei, meitai Annai, tuviniekiem, draugiem, kolēģiem, studentiem, līdzgaitniekiem un visiem, kas viņu zināja.

Jānis Maizītis, būdams dažādos amatos, viesojies gan LTV, gan Latvijas Radio raidījumos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti