Kas notiek ar 2024. gada valsts budžeta projektu Saeimā?

Edmunds Jurēvics, Māris Kučinskis, Harijs Rokpelnis, Artūrs Butāns, Andris Šuvajevs, Aleksejs Rosļikovs, Ainārs Šlesers

Jānis Domburs 29.novembris, trešdiena 21:15

«Kas notiek Latvijā?» aptauja – 46% nepiekrīt apgalvojumam, ka gāzes ziemā pietiks visiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Amatpersonu apgalvojumi, ka dabasgāzes nākamajai apkures sezonai pietiks nav pārliecinājuši teju pusi, proti, kopumā 46% iedzīvotāju, ļauj secināt pēc “Kas notiek Latvijā?” pasūtījuma tapušās SKDS aptaujas dati. Proti, aptaujas respondentu pilnībā nepiekrīt, bet 34% drīzāk nepiekrīt apgalvojumam, ka dabasgāzes pietiks gan siltuma un elektrības ražotājiem, gan rūpnieciskajiem patērētājiem, gan mājsaimniecībām.

30% aptaujāto gan ir noskaņoti optimistiski – apgalvojumam, ka gāzes pietiks visiem drīzāk piekrīt 27%, bet pilnībā piekrīt 3% respondentu.

Komentējot aptaujas rezultātus ekonomikas ministre Ilze Indriksone (Nacionālā apvienība) sacīja, ka, viņasprāt, sabiedrībai skaidrots ir gana daudz, bet “šis jau ir ticības jautājums”. Viņa apgalvo – pie nosacījuma, ka negadās kādi neparedzēti apstākļi, kas vienmēr ir iespējami, dabasgāzes pietiks visiem. “Mums tie piegādes ceļi ir ierobežotā skaitā, bet, ja viņi visi strādās tā, kā ieplānots, tad visiem pietiks,” teica ministre.

“Balstoties uz Ekonomikas ministrijas sniegto informāciju par kopējo apjomu, jā, Latvijā vajadzētu pietikt,” tā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes priekšsēdētāja Alda Ozola.

Tikmēr Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Andris Bite atzina:

“Mums nekas cits neatliek kā ticēt tam, jo mēs vairākkārt esam gan gājuši, gan paši virzījām šo jautājumu, lai mums skaidro un pārliecina mūs par to. Apliecinājums tika saņemts. Mums atliek ticēt un redzēt, kas notiks.”

Ne tik optimistiski noskaņots ir elektroenerģijas un dabasgāzes tirgotāja “AJ Power” valdes priekšsēdētājs Roberts Samtiņš:  “Neskatoties uz to, ka publiski tiek pausts, ka Latvijas tirgotājiem krātuvē ir, manuprāt, vairāk nekā pieci teravati (teravatstundas – red.), mēs nezinām, kam šie teravati ir pārdoti – vai viņi ir pārdoti Latvijas patērētājiem, vai kādam citam.”

Šobrīd Inčukalna pazemes gāzes krātuvē iesūknēta dabasgāze teju divpadsmit teravatstundu apmērā, taču tikai aptuveni pusi no šī apjoma tur uzglabā Latvijā reģistrēti komersanti. Lielākā daļa no Latvijā reģistrētajiem komersantiem piederošās dabasgāzes pieder “Latvenergo”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti