Zinātnieki brīdina par klimata izmaiņu paātrināšanos

Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Pasaules Meteoroloģiskā organizācijas pētnieki brīdina par klimata izmaiņu paātrināšanos. Tās galvenais iemesls ir siltumnīcas efektu radošo gāzu emisijas pieaugums.

"Viens no secinājumiem - oglekļa dioksīda globālās emisija 2018. gadā ir pieaugusi par apmēram 2,1%. Tātad tas ir lielākais pieaugums, ko mēs varam konstatēt pēdējo piecu gadu laikā. Un 2019. gadā pieaugums turpināsies, jo globālā ekonomika aug. Emisijas par pāris procentiem palielināsies Amerikas Savienotajās Valstīs un Ķīnā, bet apmēram par sešiem vai astoņiem procentiem Indijā. Tomēr tur emisija uz vienu cilvēku ir daudz zemāka nekā šeit - ASV," teica pētnieks Robs Džeksons.

Eksperti arī informē, ka laika periods no 2015. līdz 2019. gadam bijusi karstākā piecgade kopš novērojumu sākuma pirms aptuveni 150 gadiem.

Sākotnējie aprēķini liecina, ka vidējā gaisa temperatūra šajā periodā bija par 1,1 grādu siltāka par vidējo gaisa temperatūru pirms rūpnieciskās revolūcijas. Savukārt pieaugums, salīdzinot ar iepriekšējo piecgadi, bija 0,2 grādi pēc Celsija skalas.

Organizācijas vadītājs uzsver, ka cilvēcei vajag trīskāršot savus pūliņus, ja tā vēlas apturēt globālās temperatūras paaugstināšanos par 2 grādiem. Savukārt vēl ambiciozāki mērķi jāuzstāda, ja cilvēce nevēlas nonākt līdz šim kritiskajam līmenim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti