Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Ingu Vanagu

Rīta Panorāma

Intervija ar Raimondu Karlu

Dārza padomi: Ūdensrožu retināšana un stādīšana

Ūdensroze - ūdensaugu karaliene, no kuras reizēm dīķos ir jāatbrīvojas

Ūdensroze ir ūdensaugu karaliene, tomēr reizēm šie augi pārņem visu dīķi, traucējot tajā peldēties un darīt citas lietas.

Stādaudzētavas “Dimzas” vadītājs Andrejs Vītoliņš norāda, ka tādos gadījumos dīķis ir “mazliet jāsakopj”. “Ūdensrozes tāpat kā jebkurš augs ir jākopj,” norāda Vītoliņš.

Ūdensrožu retināšanu un pārstādīšanu vislabāk veikt jūlijā. Gan pašam stādītājam nebūs auksti, gan augiem tā būs labāk, jo šajā brīdī ūdensrozes visintensīvāk aug. “Jālien ir ūdenī, jāsāk cilāt ar kāju saknes, viņas diezgan porainas. Pēc tam nirsti iekšā un plēs ārā,” pamāca Vītoliņš.

Kad daļa no ūdensrozes izrauta, to var vai nu pārstādīt, vai uzdāvināt draugiem. Tas ir ūdensaugs, tāpēc tā pārvietošana jāveic uzmanīgi. Jānodrošinās pret sakņu iekalšanu. “Šeit ir melnzeme, kūdra un vienlaikus pievienoju granti irdenumam un lai būtu fiziski smagāka. Nedaudz dubļus vai dūņas no tā paša dīķa,” rāda Vītoliņš.

Pēc tam augsne ir jāsaber parastā plastmasas puķu podā: derēs arī veca spilvendrāna vai koka kaste.

Pirms stādīšanas podiņa virsu apklāj ar akmeņiem vai savij ar drāti, lai augs no trauka neizpeld ārā.

Pirms stādīšanas ieteicams gareniski vairākās vietās ar nazi iegriezt spraugas podiņa sānos. Pēc tam to visu iegremdēt dūņās. Ja jūt, ka ūdensroze viegli cilājas, pa virsu var uzlikt akmeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti