Ķepa uz sirds

Kāpēc aktrise Ausma Kantāne piekrita pirmo reizi mūžā doties uz aklo randiņu?

Ķepa uz sirds

Kādi suņu kārumi var būt bīstami jūsu mīluļa veselībai? Kā izvēlēties veselīgāko?

Nežēlīga izturēšanās pret suņiem Latgalē – kāpēc par to neviens neatbild?

Sakropļota suņa stāsts: lauzta un strutaina ķepa divus mēnešus, bet apkārtējie nepalīdz

Bezšķirnes kucēnu birums ir problēma katru gadu. Centieni ierobežot pavairotājus, glābt no vardarbības un sterilizēt bezsaimnieku suņus dzīvnieku aizstāvjiem šķiet kā cīņa ar vējdzirnavām. Kamēr vieni atrod jaunas mājas, citi tiek izmesti vai sakropļoti uz mūžu. Tāds ir arī Badija stāsts.

Badijs ir suns, kuru paņēma kāda ģimene no Rēzeknes puses, ar kucēnu paspēlējās un izsvieda ceļa malā. Turklāt viņam bija vaļējs ķepas lūzums, kas strutoja.

“Divus mēnešus viņš sēdēju laukos, divus mēnešus cilvēki staigāja garām, neviens nepalīdzēja. Tur viss bija strutains. Brīnums, ka viņš nenomira tajos laukos,” saka biedrības “Nepērc, adoptē” dzīvnieku glābēja Jeļena Rumjanceva.

Viņa pamanīja “Facebook” ierakstu par kādu traumētu suni Strūžānu ciemā, kurš nevienam nevajadzīgs dzīvo puspamestā lauku sētā. “Viņš drausmīgi kauca, viņš gulēja zem galda tajā lauku mājā. Mēs gribam viņu paņemt, bet, redzot, ka mēs stiepjam rokas viņam, viņš kauca,” atceras Jeļena.

Atvedot suni uz Rīgu, veterinārārsti esot sacījuši, ka sunim viena ķepa jāamputē: “Tas kauls bija pilnībā sapuvis, jo lūzums bija atvērtais. Un ar tādu lūzumu sunītis staigāja tur laukos divarpus mēnešus.”

Par notikušo ir vairākas versijas. Iespējams, suns, meklēdams ceļu uz mājām, iekļuvis kādā lauksaimniecības tehnikā, sadragājot priekškāju. Neilgi pēc Badija Stružānos atrasts vēl viens suns ar norautu pakaļkāju, bet vēl cits – nomiris.

Pierādīt cilvēka nežēlību nevar, ir tikai baumas. Un suns nav čipots, tātad oficiāli – bez saimnieka.

“Pat ja mēs tagad aiziesim pie [iespējamiem] saimniekiem un pateiksim: lūk, jūsu suns, paskatieties, ko jūs ar viņu izdarījāt, jūsu dēļ tas dzīvnieks tagad ir invalīds uz visu mūžu. Viņi pateiks: mēs neko nezinām, tas nav mūsu suns. Viņš vienkārši pie mums padzīvoja divas dienas un viņš aizskrēja. Mēs neko nevaram pierādīt,” stāsta Jeļena.

Viņa arī norāda, ka dzīvnieku glābējiem ne mazumu pūļu prasa tas, lai katra gadījuma risināšanā iesaistītos pašvaldības policija un Pārtikas un veterinārais dienests.

Tikmēr Badijs pēc piedzīvotajām šausmām atgūstas pagaidu mājās un pavisam drīz tiks adoptēts uz Angliju. “Prognozes ir labas – viņš skries, viņš lēks, viņš draudzēsies ar citiem dzīvniekiem, tikai, protams, viņam uz vecumdienām būs grūtāk,” stāsta Jeļena.

Viņasprāt, problēma ir tajā, ka likumos dzīvniekiem ir mantas, nevis dzīvas būtnes statuss. Viņa ir pārliecināta, ka, raugoties uz dzīvnieku kā dzīvu būtni, tiesu lēmumi un sodi būtu bargāki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti