Dienas ziņas

Laika ziņas

Dienas ziņas

Sporta ziņas

Latvija piedalās «pasaules talkā»

REPORTĀŽA: Latvijā aizvadīta Pasaules talka

Kā simbols cilvēku un dabas attiecību uzlabošanai ir koku stādīšanas akcija un arī citas aktivitātes, ar ko Latvija šodien pievienojas lielajai Pasaules talkai. Kopumā Pasaules talka pulcē 163 valstu cilvēkus, kuri 21. septembrī vāc atkritumus un sakopj vidi. Šāda vispasaules akcija notiek otro gadu pēc kārtas, un to rosinājis tieši Baltijas valstu veiksmīgais piemērs, pirms 10 gadiem aizsākot šādus pasākumus.

Reportāža: Latvijā aizvadīta Pasaules talkaBaiba Kušķe

  Pasaules talkas centrālā vieta Latvijā šodien bija Madonas novada Barkavas pagastā, bet arī citviet notika dažādi sakopšanas darbi. Rīgā viena no šādām vietām bija Lielie kapi.

  Rīta pusē pavēsais un lietainais laiks nav šķērslis, lai pulcētu cilvēkus uz Lielo kapu sakopšanu. Šoreiz tā notiek, pievienojoties lielajai Pasaules talkai. Pirmie uzmanību piesaista divi jauni puiši, kuri atrok dziļi zemē iegrimušās kapu plāksnes.

  Ar puišiem iepazīstina Lielo kapu kopšanas aktīvists Andris Gobiņš. Georgs Viljams Hibneris un Uldis Freimanis atzīst, ka sakopšana ir pareiza lieta, ko darīt.

  Arī citiem, kas ieradušies uz kapu talku, tiek izsniegts aprīkojums – darba cimdi, grābekļi, lāpstas un citi darba rīki, turpat sastopu arī galvenos talkas organizētājus - Antu Antoniju Lapsiņu un Valdi Gavaru.

  Lielo kapu draugu grupa kapu sakopšanas talkas rīko regulāri, bet šodien tas notiek simboliski vienojoties ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem visā pasaulē.

  Talcinieks Oto Ozols norāda – ir labi, ka varam kopā strādāt un vienoties par kaut ko. Savukārt talcinieki Valters un Andris vēl piebilst, ka savā ziņā šodienas pasākums labi sasaucas ar vakar visā pasaulē, arī Rīgā, notikušo Klimata gājienu un tā idejām.

  Pasaules talkas centrālā vieta Latvijā šodien bija Madonas novada Barkavas pagastā, kur pie Kristiāna Dāvida pamatskolas tika izveidota dabas taka un iestādīti vairāk nekā 30 kociņu.

  Koku stādīšana kopumā bija Latvijas akcijas galvenais akcents, kāda bijusi atsaucība – precīzi to grūti pateikt, jo to varēja darīt arī publiski neafišējoties, bet aptuvenas aplēses Pasaules talkas Latvijā pārstāvei Vitai Jaunzemei tomēr ir.

  "Mēs apmēram plānojam, ka četrsimts piecsimts koki vidēji varētu būt iestādīti, bet šis nav stāsts par daudzumu, šis ir stāsts par to, ka mums ar dabu ir jākomunicē, nevis visu laiku jāizmanto. Šis ir stāsts, ka koks simbolizē dabu, un mēs dodam dabai atpakaļ to, ko esam paņēmuši," skaidro Vita Jaunzeme.

  Vita Jaunzeme arī stāsta, ka Latvijas pasākuma rīkotāji šogad spēruši vēl vienu drosmīgu soli – visā pasaulē izplatījuši aicinājumu apvienoties divām lielākajām brīvprātīgo akcijām – Pasaules talkas veidotājiem un kustībai „Fridays for Future”, lai izveidotos vēl jaudīgāks pasauli pozitīvi virzošs spēks.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Vide un dzīvnieki
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti