Rīta Panorāma

Vēsturiskā spiegu trillera «Suflieris» pirmizrāde Latvijā

Rīta Panorāma

No Krievijas okupantiem atbrīvotajā Izjumā atrod masu kapu

Telefonsaruna ar Lielās Talkas vadītāju Vitu Jaunzemi

Pasaules talkas rīkotāji: Tas ir unikāls notikums ar brīvprātīgajiem no 191 valsts

17. septembrī visā Latvijā jau piekto gadu notiks Pasaules talka. Šogad Pasaules talkas mērķis ir iesaistīt vismaz 5 % no iedzīvotājiem sakopt apkārtni. "Tā ir unikāla un milzīga, nekad nepieredzēta pasaules līmeņa brīvprātīgo kustība," Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" izstāstīja Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Lai arī pēc triju Baltijas valstu iniciatīvas Pasaules talku rīko jau piekto reizi, patiesībā talkas Baltijas valstīs notiek kopš 2008. gada. "Toreiz tika izvēlēta viena konkrēta diena, un tagad rudenī Pasaules talkā piedalās organizācijas no 191 valsts," uzsvēra Jaunzeme.

"Visi vienā dienā no paša rīta, bet pēc Latvijas laika jau naktī, sāks talkot apkārt visai planētai."

Izrādās, savulaik, kad izvēlējās šo datumu rudenī, pasaule negribēja iet Latvijas pēdās un talkot pavasarī. "Pasaule vēlējās talkot rudenī, jo daudzās pasaules valstīs tieši rudens ir vispiemēslotākais, bet pie mums gan tā nav," piebilda Jaunzeme. "Mēs atstājām arī talku pavasarī, jo tās mums ir gluži ģenētiski atmiņā iesēdušās tradīcijas, tāpēc tas ir labs laiks talkai tieši Latvijā. Rudenī mēs, protams, arī piedalāmies, jo mēs – trīs Baltijas valstis – bijām iniciatori."

Pasaules talkas mērķis šogad ir sasniegt piecus procentus no visiem pasaules iedzīvotājiem, informēja Lielās talkas rīkotāja.

"No pulksten 10 rītā talkas notiks Vecāķos, kur tiks nodrošināti maisi, bet jāpaņem līdzi cimdi," atgādināja Jaunzeme. "Arī Engures pagasta septiņos piejūras ciemos tiks kopts jūras krasts, kas būs daļa no Baltijas valstu sadarbības projekta ar nosaukumu "Stipri krasti – tīri krasti"."

Cilvēkus aicina arī stādīt kokus, bet centrālā talkas vieta, kur aicināti arī ukraiņu ciemiņi, būs Bišumuiža, kur kopīgiem spēkiem talcinieki centīsies palīdzēt paralimpiešiem sakopt Bišumuižas parku, kur vēlāk veidot paralimpiskā sporta centru.

Ikviens pasaules iedzīvotājs drīkst talkot jebkur, kur ir vēlme pēc vasaras sakopt vidi, uzsvēra talkas vadītāja. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti