Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

E. Blinkens ierodas Tuvajos Austrumos

Dienas ziņas

A. Lukašenko aizstāv lidmašīnas piespiedu nosēdināšanu

Popē piedzimst dvīņu kumeliņi

Popes zirgu saimniecībā retums – piedzimuši dvīņu kumeliņi

Zirgiem dvīņi dzimst ārkārtīgi reti, un vēl mazāk ir gadījumu, kad abiem kumeliņiem izdodas izdzīvot – it īpaši, ja tie ir identiskie dvīņi. Taču šādu veiksmes stāstu izdevies piedzīvot Popes pilskalna zirgu saimniecībā. Ir pārkāpts laika slieksnim, kad izdzīvošana vēl ir riskanta. Tagad abi iepazīst Popes pieneņu pļavas. Kumeliņi dzimuši 4. maijā, tāpēc saimniece tos sauc par savu dāvanu Latvijai.

Popes pilskalna zirgu saimniecības jaunākie iemītnieki nupat atgriezušies no garas pastaigas, paēduši pienu, un nu kā maziem bērniem viņiem laiks diendusai. Tāpēc abi sagurumā ne par ko nav pamodināmi.

"Mums paveicās, ka tie mazie brīnumiņi bija katrs savā krāsā. Viens ir pelēks, un viņš būs tumšs. Otrs ir ruds, bet viņš ir tik interesanti dzelteni balti ruds, ka nevar zināt, kāda viņam būs krāsa," stāstīja Popes pilskalna zirgu īpašniece Antra Vālodze. 

Zirgu mammai Dīnai šie ir pirmie kumeļi, un pazīmes liecināja, ka saimniecībai varētu pievienoties izmērā liels ērzelis, taču visus – arī pašu Dīnu – 4. maija naktī pārsteidza dvīņi.

"Vienkārši nebija, ko teikt. Uzreiz sasaucu meitu un znotiņu, un auklējām visu nakti zirgus uz rokām. Jo kumeliņiem ir ļoti svarīgi pirmajās stundās dabūt padzerties. Dabūt pieniņu. Lai var vēderiņš kustēties un iziet, un sākt darboties. Un tas ir ļoti, ļoti, ļoti primāri un svarīgi. Un tas viss notika, un tad es pēc tam nesapratu, kāpēc es divas dienas nevaru pastaigāt vairs, jo turēt kumeļu uz rokām, pusliektām kājām, ir ļoti sarežģīti un ļoti smagi," stāstīja saimniece.

Dīnai šie ir pirmie kumeļi, bet deviņpadsmitgadīgais Galtjērs ir tētis, vectēvs un jau arī vecvectēvs.

"Labs jau puika, draudzīgs. Viņš dzīvē to vien darījis, kā ražojis kumeļus. Ar mūsējiem tagad kopā viņam ir ap 80 kumeļiem," par Galtjēru pastāstīja Vālodze.

Parasti zirgiem dzimst tikai viens kumeļš, tāpēc arī piena resursu pietiek tikai vienam. Lai abiem dvīņiem piena nepietrūktu, palīdz saimniecības kazas. Gluži tāpat kā cilvēkiem, arī ķēvei ar dvīņiem darbs ir dubultā.

"Zirgu mammai ir liels apjukums. Zirgu mammai jāsaprot, kuru ķert, kuru glābt, uz kuru pusi skriet, bet kumeliņi ar laiku pierod. Un tad viņi pieslēdzas katrs savā pusītē, un cieši blakus skrien mammai līdzi," stāstīja saimniece.

Viņa atzina, ka izdomāt vārdus ir ļoti sarežģīti, jo visiem Galtjēra bērniem vārdiem jāsākas ar G, un tajā jāiesaista arī ķēves vārds. Taču gala rezultātā ģimene paļāvusies uz sajūtām, un mazais rudais brālis nodēvēts par Golden Dream jeb Zelta Sapnīti, bet māsa ir Galaksija. 

"Mazie nebūs lieli, jo nu tur ir viens kumeļš tā kā uz diviem. Bet vienalga būs skaisti, mazi hobijzirdziņi. Kas zina, kas zina..." izteicās Vālodze.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt