Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Padures pagastā sākas «Meža ABC»

Padures pagastā sākas «Meža ABC»

"Meža ABC"  - tie ir meža nozares ''dziesmu svētki'', tā par Latvijā lielāko izglītojošo pasākumu par mežu saka tā rīkotāji. Šogad tas veltīts Latvijas simtgadei un Meža dienu 90 gadu jubilejai, tāpēc ir vērienīgāks nekā citus gadus. Pasākums notiks trīs dienas, kuru laikā mežu varēs iepazīt 54 dažādās meža pieturās. Ceturtdien, 10.maijā, aizritēja pasākuma pirmā diena, kad tika stādīta arī ozolu jaunaudze. Savu kociņu iestādīja arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Trīs dienas Kuldīgas novada Padures pagasta Struņķukroga mežainā apkaime ir kļuvusi par dzīvu meža mācību grāmatu, kurā ir vieta stāstam par visu – no vissīkākās koka sēkliņas līdz biezai meža audzei, no meža veltēm un dzīvniekiem līdz pat likumdošanai, no lietām, kas top no mežā iegūta materiāla līdz pat meža izstrādei un stādīšanai.

Kopumā tās ir 54 meža pieturas, kuras palīdz organizēt vairāk nekā 100 meža nozares organizācijas un uzņēmumi.

"Meža ABC" ir Latvijā lielākais izglītojošais pasākums par mežu. Tas notiek jau astoto reizi, un piekritēju skaits tam tikai audzis. Pirmajās divās dienās mežu izzina skolēnu kolektīvi no visas Latvijas. Tā kā skolēnu skaits ir ierobežots – tad 6000 dalībnieki tika noteikti izlozes ceļā, jo gribētāju bijis daudz vairāk.

"Meža ABC" projekta idejas autore un vadītāja Sigita Vaivade atzīst, ka pasākuma sagatavošana ikreiz prasa daudz brīvā laika un entuziasma. Arī skolēni atzina, ka dalība šadā pasākumā bagātina viņu izpratni par norisēm dabā.

Šogad pasākums ir vērienīgāks nekā citas reizes, jo svētki ir ne tikai Latvijai, bet arī Meža dienām, kurām ir 90 gadu jubileja. Par šī gada koku Latvijas Dendrologu biedrība izvēlējusi parasto ozolu, tāpēc te tiek veidota ozolu jaunaudze, kurā simboliski savu ozolu iestādīja arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņš arī iepazinās ar vairākām meža pieturām.

"Mežs ir mūsu galvenā bagātība, vairāk nekā 50% [Latvijas teritorijas] klāti ar mežu, tāpēc ir svarīgi zināt pamatlietas par Latvijas pamatvērtību," norāda Vējonis.

Katrs iestādītais kociņš tiek marķēts ar stādītāja vārdu, un par jaunaudzi rūpes uzņemsies Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 5.klase.

"Mēs noteikti rūpēsimies par šiem kociņiem, sākumā ar mani, tad viņu [bērnu] ģimenēm," atzīmē Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 5.klases audzinātāja un mūzikas skolotāja Iveta Vīksne.

Pēdējā pasākuma dienā sestdienā izzināt "Meža ABC" var ikviens interesents.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti