FOTO: Rīgas zoodārzā izšķīlušies pieci bruņurupucēni

Februāris Rīgas zooloģiskajā dārzā ir "Tropu mēnesis" ar dažādām aktivitātēm, kura devīze ir "Atklāj, kas ir tropi!". Tā laikā būs iespēja arī apskatīt decembrī dzimušos Zībenroka čūskkakla bruņrupucēnus, informēja Rīgas zoodārzs.

Pagājušā gada decembrī izšķīlās pieci čūskkakla bruņrupuču mazuļi. Šī suga dabā nav apdraudēta, taču tiek turēta tikai nedaudzu zoodārzu kolekcijās. Un vēl mazāk ir tādu zoodārzu, kur panākta šīs sugas vairošanās nebrīvē. Dabā Zībenroka čūskkakla bruņrupucēni sastopami Dienvidaustrumāzijā un Austrālijas ziemeļos. Tropu mājā rupucēni būs apskatāmi speciālā terārijā.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā 13.reizi februārī norit "Tropu mēnesis Zoodārzā". Ja iepriekšējos gados tika pievērsta uzmanība kādas konkrētas dzīvnieku grupas vai dzīvei noderīgu īpašību un pielāgojumu izpētei, kā arī dažādu faktoru ietekmei uz tropiem, tad šoreiz zoodārzā tiek pētīti paši tropi un noskaidrots, kur tie atrodas, kādi tropos ir klimatiskie un dzīves apstākļi un kas tur dzīvo?

Pirmo reizi Tropu mēnesī nedēļas nogalēs aktīvi līdzdarbosies jauns un neparasts iemītnieks Naksnītis. Tā ir būtne, kas lieliski pielāgojusies dzīvei tropos – ar garu un ziņkārīgu degunu, garām ūsām, garu asti un, galvenais, ļoti sabiedriska, it īpaši kontaktējoties ar apmeklētājiem. Naksnītis ir līdzīgs tikai un vienīgi Naksnītim.

13.Tropu mēneša svinīgā atklāšana notiks sestdien, 7.februārī plkst.12:00, kur tiek gaidītas arī ģimenes. 

Darba dienās skolēnu grupas var apmeklēt tropiskas nodarbības par dzīvniekiem dažādās siltuma joslās, par dzīvnieku daudzveidību dabas ainavās, par dzīvnieku savdabību dabas zonās un kontinentos, kā arī tematisku ekskursiju "Atklāj, kas ir tropi!". Savukārt brīvdienās Tropu mājā  līdz 1.martam ikviens interesents no plkst.12 līdz 16 aicināts piedalīties radošajās un pētnieciskajās aktivitātēs.

Savukārt tīģeru mītnes lielajā aplokā joprojām spēlējas tīģerbrālīši Tors un Odins un māte Katrīna. Viņi klātienē ir aplūkojami katru dienu no 10 līdz 13. Pēc tam aplokā uzturas mazo svītraiņu tēvs Pans Janeks un novērtē mazo palaidņu sastrādātos nedarbus. Virtuāli tīģerēnu un viņu mātes rotaļas var vērot tiešsaistē

Lai Tropu mēneša pasākumu apmeklējums būtu tropiskāks, Zoodārzs sadarbībā ar uzziņu dienestu "1188", piedāvā lētākās ieejas biļetes. 50% atlaide no pamatcenas februārī ir arī zoodārza filiāles „Cīruļi” apmeklējumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti