Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds II

Ķepa uz sirds I

Eksperiments: Vai Rīgas veikali, bankas un pasts ir draudzīgi apmeklētājam ar suni?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 1 mēneša.

LTV raidījums “Ķepa uz sirds” devās pastaigā Rīgā, lai noskaidrotu, vai suni droši varam ņemt līdz ikdienas gaitās, nebaidoties par to, ka četrkājaino draugu liks atstāt aiz durvīm. Lai gan dažviet suns izrādās nebūt ne gaidīts viesis, kopumā raidījuma veidotājus eksperiments ir pozitīvi pārsteidzis.

Ļoti bieži redzama uz durvīm zīme "Ar suni ieiet aizliegts". Šāds uzraksts ir gandrīz uz visu veikalu, aptieku un citu sabiedrisku vietu ārdurvīm. Lai noskaidrotu, vai šis aizliegums patiešām strādā arī dzīvē, raidījums devās noskaidrot kopā ar Lindu un viņas četrkājaino draugu Redi.

Pirms došanās ceļā Linda prognozē, ka visās izvēlētajās sabiedriskajās ēkās viņai prasīs suni atstāt aiz durvīm.

Sākotnēji pastaigā pa lielveikalu sokas labi, bet tad suni pamana apsargs. Viņam gan nav īsti skaidrs, kā rīkoties. Teorētiski ar suni veikalā doties nedrīkstot, bet, ja neviens neko nesaka, tad veikala apmeklējumu var turpināt.

Vēlāk ceļš ved uz kādu apģērba veikalu, kur ne tikai neliek suni atstāt aiz durvīm, bet pat gatavi pieskatīt, kamēr saimniece pielaiko drēbes. “Veikalā attieksme ir lieliska, darbinieki ir atsaucīgi,” ar smaidu stāsta Linda. Taču citā apģērbu veikalā situācija izvēršas pretēji – suni liek atstāt aiz sliekšņa, jo suņi čurājot.

Interesanti, ka, apmeklējot vairākus pārtikas veikalus, raidījuma veidotāji bija pārsteigti, ka nekur netika aizrādīts par suni, kurš brīvi staigā pavadā. Saimniece tam atļāva apostīt vitrīnās esošās preces.  Darbinieku reakcija – nekāda.

Arī tirgū netiek aizrādīts, lai gan arī tur pie durvīm ir zīme “Ar suni ieiet aizliegts”. Tirdziņa apmeklētāji gan nav tik pozitīvi noskaņoti.

Linda ar Redi devās arī uz pastu un banku. Pasta darbiniekiem nebija nekādu pretenziju.

Savukārt bankā gan vairs negāja tik gludi, lai gan attiecīgās zīmes uz ieejas durvīm nav. Darbiniece skaidro – lai apmeklētu banku ar suni, tam ir vajadzīgs uzpurnis.

“Uzlīmes par to, ka aizliegts ienākt ar suni, nav uz visām filiālēm, jo šādi gadījumi, kad klients nāk uz banku ar suni, ir ļoti reti. Katrs gadījums izvērtējams individuāli, taču pamata uzdevums ir pārējo klientu ērtība – kādam var būt bail, kādam var būt alerģija. Tāpēc kopumā rekomendējam, dodoties uz finanšu iestādi, suni atstāt ārpusē vai mājās. Taču vēlreiz atkārtošu, ka katrs gadījums vērtējams individuāli,” atbildē raidījumam norāda “Swedbank” mediju attiecību vadītāja Kristīne Jakubovska.

Zīmes par ieejas liegumu ar suni tiek uzstādīta saskaņā ar katras iestādes iekšējās kārtības noteikumiem. Tai ir tikai informatīvs saturs. Tādēļ ļaunākais, kas ar var notikt, pārkāpjot šo brīdinājumu – var palūgt aiziet. Ja to atsakās darīt, personāls ir tiesīgs izsaukt pašvaldības policiju.

Kopumā pēc eksperimenta “Ķepa uz sirds” ir pozitīvi pārsteigti, ka Rīgā ir tik daudz suņiem draudzīgu vietu, kur darbinieki ļauj ieiet arī tad, ja uz durvīm ir uzraksts “Ar suni ieiet aizliegts”. Raidījuma veidotāji cer, ka ar laiku Rīga pievienosies tām Eiropas galvaspilsētām, kur labi audzināts suns kā sava saimnieka pavadonis ikdienas gaitās būs ierasta parādība. Taču, lai līdz tam nonāktu, ir nepieciešama savstarpēja iecietība. Arī dzīvnieku īpašniekiem ir jācenšas izprast apkārtējo viedokli, lai kāds arī tas nebūtu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti