Rīta Panorāma

Darba tiesības pandēmijas laikā. Slimības lapa

Rīta Panorāma

Briselē pulcējas ES līderi

Sumbru populācija Eiropā atjaunojas

Eiropā atjaunojas sumbru populācija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Savulaik savvaļā izmirušā sumbra populācija Eiropā ir atjaunojusies, un tagad kontinenta dabas rezervātos un mežos brīvi klīst jau 47 pulki. Sumbru skaits mērāms vairākos tūkstošos, taču to daudzums joprojām nav pietiekams, lai droši uzskatītu, ka lielie biezspalvainie ragaiņi ir glābti.

Reiz plaši izplatīta visā Eiropā, kontinenta lielākā sauszemes zīdītāja Eiropas bizona jeb sumbra populācija dramatiski samazinājās pārmērīgas izmedīšanas dēļ. Pēc Pirmā pasaules kara atlikušie sumbri tika izmedīti, savvaļā praktiski izmiruši, izdzīvojot tikai nebrīvē. Pagājušajā gadsimta 50. gados sākās mērķtiecīgs darbs populācijas atjaunošanai.

Dati liecina – laikā no 2003. līdz pagājušajām gadam sumbru skaits pieaudzis no 1800 līdz vairāk nekā sešiem tūkstošiem.

Organizācijas “European Wildlife” direktors Dalibors Dostals atzina, ka šī tendence noteikti ir pozitīva: "Ir jāpateicas visiem, kas strādāja pie šī rezultāta sasniegšanas. Vienlaikus mums ir jākoncentrējas uz to, lai neatslābinātos sumbru glābšanā. Jo ir aplēsts, ka Eiropas sumbri būs izglābti tikai tad, kad viņu populācija sasniegs 10 tūkstošus. Tas vēl nav noticis, jo viņu pagaidām ir aptuveni astoņi ar pusi tūkstoši.”

Dostala vadītā dabas aizsardzības organizācija pirms pieciem gadiem ieviesa sumbrus bijušā militārajā bāzē, tagad dabas rezervātā netālu no Čehijas galvaspilsētas Prāgas. Katru gadu atnesušies jauni sumbru teļi, un tagad rezervātā dzīvo jau 27 biezspalvainie ragaiņi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti