Dabas muzejā četras dienas priecēs dienlilijas

Šodien Dabas muzejā atklāj izstādi „Dienlilijas 2018”. Dažādu šķirņu dienlilijas izstādē varēs aplūkot līdz svētdienai.

Dienliliju zieda mūžs ir īss, bet bagāts. Tās zied ne ilgāk par 24 stundām un jaunus ziedpumpurus atver katru dienu. Līdz ar to apmeklētājiem katru dienu izstādē būs aplūkojamas vairāk nekā 200 dažādas šķirnes.

Baiba KrustiņaAnnija Petrova
''Dārzos tās ir viegli audzējamas, bet izstādes organizatoriem nākas īpaši nopūlēties, jo augi katru rītu ir jānomaina. Tādējādi kopumā būs apskatāmas pat 400 dažādas šķirnes. Apmeklētāji, kā ierasts, varēs gan saņemt konsultācijas par šo ziedu audzēšanu, gan arī iegādāties dienliliju stādus.  Ja izvēlas atbilstošas šķirnes, dienlilijas ziedēs līdz pat diviem mēnešiem ilgi un katru dienu atvērs jaunus pumpurus. Izstādē piedalīsies selekcionāri Raimonds Petrauskis, Ingrīda Otlāne un Baiba Morāne. Vasara šogad ir bijusi ļoti silta un dienlilijām ļoti labvēlīga, līdz ar to izstāde solās būt krāšņa,'' stāsta Dabas muzeja pārstāve Baiba Krustiņa.

Dienlilijas ('Hemerocallis') tiek dēvētas par skaistziedēm, dienziedēm, viendienītēm, tās ir lieliski piemērotas aizņemtiem cilvēkiem, jo neprasa īpašu aprūpi – dienlilijas spēj paciest sausumu, augt dažādās vidēs, plaukt tiešos saules staros vai pusēnā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti