Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Dzīvnieku galda kultūra

Aktualitāte. Atstarotāji

Atstarojoši zābaciņi un vestes. Kādu atstarotāju vislabāk iegādāties sunim?

Gada tumšajā laikā suņu īpašniekiem vajadzētu padomāt par atstarotājiem ne tikai sev, bet arī sunim. Šoferi visvairāk novērtē atstarojošus zābaciņus, saimniece - kaklasiksnas un pavadas, savukārt kinologs aicina izvairīties no mirgojošām lampiņām.

Pērle un Pikačū no tumsas nebaidās – vismaz tā šķiet Laurai, kura saviem suņiem ikdienā izmanto vairākus atstarotājus.

"Ar vienu suni [Pikačū] es vairāk braucu ar riteni, un es lietoju krūšu siksnu, un te man bija tāds rimbulīts degošs virsū. Man ir parasta pavada, kur it kā ir kaut kādi minimāli atstarojoši elementi iestrādāti, bet man liekas, viņi īpaši nespīd, un tad es viņai lieku kaklā tādu mirgojošu," stāsta saimniece.

"Ķepas uz sirds" testēja dažādus atstarojošos elementus, pieaicinot auto ekspertu Uģi Vītolu.

Pirmais tests: zaļa lampiņa, atstarojoša pavada un dzeltena krūšu siksna 

Vītols par lampiņu nav sajūsmā: "Pie suņa kustībām, kad viņš iet vai skrien, vēl jo vairāk, ja skrien, viņa tomēr var, iespējams, kaut kur nošļukt un kaut kur pazust. Un to lampiņu, ja viņu redz, tad viņu var redzēt, bet ja viņa kaut kur ir aizkritusi garām, nošļukusi vai kā citādi, tad viņu tomēr neredz."

Vītols redz siksnas un vestes efektu, bet tas esot aktuāli pilnīgā tumša, nevis apgaismotā ielā.

Otrais tests: lakatiņš un kakla siksna

Lakatiņš Vītolam šķiet labs variants. Vienīgais trūkums esot, ka, ja suns iet uz priekšu, aizmugurē viņam nekā nav. Tad sunim kaut kas esot jāliek starp kājām, lai to redzētu arī no aizmugures. Siksnas savukārt iesaka atstāt īsspalvainiem suņiem.

Trešais tests: zābaki, pavadas un vestes.  

Zābaki Vītolam šķiet vislabākais variants, jo "te četras kājas, viņas visu laiku ņirb, viss tas atstarojas, viss ir kustībā, nu, man liekas, ka te nevar garām aizskatīties un nevar neievērot, jo šeit šie atstarojošie elementi ir no visām pusēm".

Pēc viņa teiktā, vestes varētu būt spilgtākas. Svarīgi arī, lai atstarojošie elementi būtu redzami no visām pusēm, nevis tikai sānā. 

Ceturtais tests: spīdīgais kakla riņķis

"Nu, šis gadījums tāds pavājš ir no tāda suņa saskatīšanas viedokļa, jo to riņķi var redzēt tikai tad, ja suns nāk pretī vai no sāniem. Mēs redzējām situāciju, ka suņi iet prom no mums, tad neko nevar redzēt, nekādas gaismas nav, un arī šis te atstarojošais riņķis, kas ir arī, arī to nevar redzēt," skaidro Vītols.

Kas no redzētā vislabāk patika saimniecei? 

Laura stāsta, ka viņai vislabāk patika atstarojošās kaklasiksnas, kā arī atstarojošās pavadas, kas bija labi redzamas šoferim braucot.

Katrs saimnieks savu suni pazīst vislabāk, tādēļ izvēlē jāizdara rūpīgi, domājot, vai sunim vestē nebūs karsti, vai lampiņa nepazudīs garajā spalvā, kā arī, vai zābaki neiestigs dubļos. 

Visvieglāk nekļūdīties būs ar atstarojošām pavadām - bet klāt vajadzīgs vēl kāds aksesuārs. Labi strādā arī vestes, tomēr šoferu favorīts noteikti būs zābaciņi.

"Man suņi dzīvo ārā arī ziemā, un tas nav viņiem. Bet es domāju, ka tādi suņi, kas varbūt dzīvo dzīvoklī un vienkārši tiek vesti laukā, viņiem pat vēsā laikā varētu patikt tāds mētelītis mugurā. Un divi vienā, gan sunim silti, gan arī labi pamanāms," norāda Laura.

Kinologa ieteikums

Mirgojošas lampiņas un kakla riņķi var būt bīstami sunim, uzsver kinologs Ivars Lielpēteris.

"Ar lampiņām galvenais, kas ir jāņem vērā, nevajag likt mirgojošo režīmu. Pirmkārt, es neesmu īsti drošs, ka viņas redz labāk nekā nemirgojošas, nu, varbūt pievērš vairāk uzmanības, bet viņa pilnīgi noteikti bojā sunim redzi. Sunim tad, kad ir gaišs, viņam zīlītes saraujas, tad, kad tumšs, zīlītes izplešas. Ja tas notiek visu laiku, ilgtermiņā bojā redzi," skaidro Lielpēteris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti