Rīta Panorāma

Intervija ar Mārtiņu Vanagu un Mareku Kļaviņu

Rīta Panorāma

Intervija ar Juri Lazdiņu

ASV protestos lama mazina drāmu un spriedzi

ASV protestos lama mazina spriedzi

Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) par regulāru viesi protestos pret rasu nevienlīdzību kļuvusi lama vārdā Cēzars. Ar savu draudzīgo raksturu pūkainās lamas uzdevums ir mazināt drāmu un spriedzi starp protestētājiem un policistiem.

Nedēļas nogalē ASV turpinājās protesta akcijas pret rasu nevienlīdzību un policijas brutalitāti. Oregonas štata Portlendā demonstrantiem pievienojās arī kāds neierasts un pūkains sabiedrotais – lama vārdā Cēzars. Saskaņā ar viņa saimnieka teikto, šī bija piektā reize, kad Cēzars piedalās “Melnādaino dzīvībām ir nozīme” gājienā, taču iepriekšējos gados bijis klāt arī daudzos citos mītiņos – kā nomierinoša klātbūtne gan protestētājiem, gan policistiem.

“Viņa uzdevums ir mazināt spriedzi. Daudzi šeit saka, ka turēsies tuvumā lamai, jo policija pret viņu nevērsīs asaru gāzi. Šovakar es to esmu dzirdējis jau kādas desmit reizes!” sacīja lamas Cēzara saimnieks Lerijs Makūls.

Cēzars ir piecus gadus vecs un viena no 15 lamām, kas dzīvo Makūla fermā Oregonā. Makūls stāsta, ka Cēzara raksturs ir draudzīgs kā sunim un tas esot mīts, ka lamas spļaudās. Lai tas notiku, lamai jābūt dusmīgai vai satrauktai, bet Cēzaram nav iemesla tādam būt. Viņš ir regulārs viesis arī labdarības pasākumos, pansionātos un skolās, skolēniem dodot iespēju Cēzaru paglaudīt vai viņam palasīt grāmatu. Pandēmijas laikā vizītes gan ir virtuālās klases telpās ''Zoom'' platformā. Skolotāji ASV Cēzaru var uzaicināt ciemos, apmeklējot viņa Facebook lapu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti