Entomologs Piterāns: Latvijā kukaiņu daudzveidība vēl ir labā līmenī

Kukaiņi ir svarīga ne tikai pļavu, bet arī citu dzīvotņu daļa un būtisks posms putnu un dzīvnieku barības ķēdē. Latvijas Nacionālā dabas muzeja vecākais entomologs Uģis Piterāns sarunā ar Latvijas Radio pastāstīja, ka Latvijā atšķirībā no Rietumeiropas vēl ir salīdzinoši laba kukaiņu daudzveidība.

Rietumeiropā situāciju nelabvēlīgi ir ietekmējusi intensīvā lauksaimniecība, un arī Latvijā ne tik liela kukaiņu daudzveidība ir Zemgalē ar tās plašajiem laukiem, paskaidroja Piterāns.

Uģis Piterāns par kukaiņu daudzveidību Latvijā
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

"Latvijā vēl situācija ir salīdzinoši laba. Ja, braucot ar automašīnu, nav tik bieži jātīra stikls, jo nav šie kukaiņi, tas vairāk ir izteikts Rietumeiropas valstīs, kur ir attīstītā intensīvā lauksaimniecība," teica Piterāns. "Latvijā varbūt Zemgales reģions ir tāds, kur ir šie plašie lauki, kur daudzveidība nav tik liela."

Lai saglabātu kukaiņu daudzveidību, Latvijā būtu svarīgi saprast, ka ir iespēja neatkārtot Rietumeiropā pieļautās kļūdas. "Mūsu paaudze ir tā, kas varbūt vēl kaut ko var mainīt," uzsvēra Piterāns.

Pirmajā Latvijas Dabas fonda rīkotajā Pļavas festivālā Rīgā sestdien piedalās arī entomologi jeb kukaiņu pētnieki Voldemārs Spuņģis un Uģis Piterāns, kurš no plkst. 21 līdz festivāla slēgšanai ierādīs kukaiņu gaismošanas pamatus to labākai iepazīšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti